Vene teatri näitleja Daniil Zanbergi polaroidfotode näitus Tallinna vene muuseumis

Tallinna vene muuseumis (Pikk 29a) on avatud Vene teatri näitleja Daniil Zandbergi polaroidfotode näitus „Väikesed pildid suurtest näitlejatest“.

Näitusel on eksponeeritud Vene teatri näitlejate portreed, mis on tehtud polaroidkaameraga. Näitlejaid on pildistatud oma rollides. Väikestel piltidel on arvukate teatrietenduste tegelased, sealhulgas etendustest “Kaheksa armastavat naist”, “Minu veetlev leedi”, “Ruslan ja Ludmilla”.

“Näitusel on nii nüüdisaegsete kaamerate kui ka juba pikemalt tootmisest maha võetud seadmetega tehtuid polaroidfotosid,” kommenteerib Daniil Zandberg. „Siin on esitatud erinevaid polaroidtehnikaid: nii klassikalisi kui ka eksperimentaaltehnikas tehtud pilte.”

“Daniil Zandbergi näitus osutus väga kammerlikuks ja hubaseks. Siia tahaks jääda kauemaks: võrrelda, uurida üksikasju, mõtiskleda. Kokku on näitusel eksponeeritud 100 portreed Vene teatri näitlejatest, ” räägib üks näituse korraldajatest, Tallinna Linnamuuseumi õppedisainer Julia Kornejeva. “Oleme loonud ka temaatilise fotonurga neile, kellele meeldib pildistada nii kaaslasi kui ennast,” lisab ta.

Näituse “Väikesed pildid suurtest näitlejatest” raames toimuvad ka Daniil Zandbergi meistriklassid siis, kui olukord seda taas lubab. Kõik huvilised saavad tutvuda polaroidfotograafia peensustega – millega tuleks pildistades arvestada ja kui palju selline hobi maksab. Meistriklasside toimumise kuupäevadest teavitame aegsasti muuseumi kodulehel.

Näitus on avatud 17. veebruarist augustini.

Tallinna vene muuseumi toimkond tänab kõiki koostöö ja toetuse eest:

Vene teater

Vabatahlik Pavel Koulikov