8. veebruaril
INGEL LINNA KOHAL
Nottbecki maja salongiõhtu

Mereranna kohal kõrgub mälestusmärk soomuslaevale Russalka, mis uppus 7. septembril 1893 Soome lahe tormistes vetes. Monument on paigaldatud täpselt Tallinna majakate sihile ja seda krooniv ingel õnnistab oma ristiga kõiki, kes saabuvad linna ja lahkuvad meritsi.

Mälestusmärgi autor oli Amandus Heinrich Adamson. Peterburis nimetatakse teda kuulsaks vene, meil aga eesti skulptoriks. Mõlemad väited on õiged.

Ajakirjanik, literaat ja filmidokumentalist Ella Agranovskaja räägib sellest, kuidas lool vaesest perest pärit poisist, kes unistas saada puidukunstnikuks, kogus kuulsust dekoratiiv- ja monumentaalskulptuuri meistrina ning elas läbi oma lootuste kokkuvarisemise draama, on ühisjooni dokumentaalfilmi „Amandus Adamson. Eluajad“ saamislooga (autorid Ella Agranovskaja ja Nikolai Šarubin).
Pärast filmi „Amandus Adamson. Eluajad“ vaatamist vastatakse külastajate küsimustele.

Ella Agranovskaja on sündinud Valgevenes, lõpetanud Herzeni-nimelise Venemaa Pedagoogikaülikooli (Peterburi), elab Tallinnas.
Agranovskaja on töötanud nädalalehe ME-Subbota peatoimetajana ja saatejuhina Eesti telekanalites. Ta on 15 filmi (koostöös Nikolai Šarubiniga) ja kuue raamatu autor.
Eesti Kinoliidu ja Ajakirjanike Liidu preemiate ja Venemaa preemia „Venemaa kuldsulg“ laureaat.
Ta on võitnud Budapesti rahvusvahelise festivali „Eetrilaegas“ grand prix´, samuti Euraasia telefoorumi ning filmifestivalide „Maailma tunnetav inimene“ ja „KrõmDok“ auhinnad.

Kohtumispaik: Tallinna vene muuseum, Pikk 29a
Keel: vene
Kestus: 90 min
Hind: 7/5€

Piletid osta Fientast

Toetab Eesti Kultuurkapital