Üritused Tallinna vene muuseumis

Alates 20. jaanuarist avab taas Tallinna vene muuseum külastajatele oma uksed. Kahjuks ei ole veel muuseumis turvaline üritusi ja loenguid pidada, nii et ootame kannatlikult päeva, millal saab jälle ühes ruumis kokku saada. Siis saame üritustele ka kuupäevad ja kellaajad lisada.

Sel aastal jätkame populaarse venekeelse loengusarjaga “12 loengut Rüütelkonnast”. Loengutes esinevad mõlemad raamatu “Eestimaa immatrikuleeritud rüütelkond“ autorid. Üks neist, Igor Korobov, valdab väga põhjalikult teemaga seotud ajaloolist konteksti ning toetub kinnitust leidnud faktidele. Iga teema käsitlust ja faktipõhisust näitlikustab ja täiendab emotsioonidega teine lektor Artur Modebadze. Tandemis esitatud loengute formaat võimaldab toetuda teatmeteose sisule ajaloolastele omase tõsiduse ja põhjalikkusega ning hoida kuulajate tähelepanu kahe lektori (ning osalejate) vahelise elava ja emotsionaalse vestlusega. Loengud toimuvad kolmapäeviti kl 17.30-19.00.

Veel rohkem lugusid meie imelisest kodulinnast saab teada kohtumiste sarjas „Intellektuaalsed lõunad“. „Lõunad” jäid meelde nende sõbraliku õhkkonna ja maitsvate temaatiliste hõrgutiste poolest. Jätkame samas vaimus ning kohtume igal kolmandal pühapäeval kl 13.00-14.30.

Koos kõige nooremate külastajatega jätkame muinasjuttude lehtede sirvimist: kordame populaarseimaid ja rõõmustame lapsi uute muinasjutuliste mängudega. Lõbusad vestlused, jalutuskäigud, töötoad ja soe tee on nagu ikka iga lasteprogrammi osaks. Kohtume igal kolmandal laupäeval kl 11-12.30.

Sellest aastast alustame ka temaatiliste “Salongi kohtumistega”, mis toimuvad nädalavahetusel muuseumi meeldivas õhkkonnas loengute, vestluste, luulekontsertidena. Näiteks kirjanduslikus salongis tutvume kuulsate eesti luuletajate elu ja loominguga, muusika salongis – kõlab vene romanss. Tähelepanu pöörame ka filmikunstile ning teatri salong avab maagilise teatrimaailma eesriiet.

Üks loengusarjadest “Pühad. Traditsioonid. Perekolle” leiab aset nii Tallinna vene muuseumis kui ka Peeter I majas. Professionaalsed lektorid avavad kristliku usundi ja paganluse teemasid, näitavad kaleidoskoopi ajaloolistest sündmustest Eestis ja Vene Impeeriumis.

Ränduriklubi avab uksed suvehooajal, kuid seda tutvustame hiljem, kui ilmad lähevad soojemaks ja päev on pikem!