FOTOMUUSEUM AVANEB TAAS 5. MAIL

Fotomuuseumi avanemine mai alguses toob kaasa mahuka programmi. 

Fotomuuseum avab 5. mail uksed ja jätkab vaid kuu aega veebruaris avatud olnud ülimenuka Sirli Raitma näitusega “Eha”. Muuseumi portree teema-aastat lõpetav projekt räägib ema ja tütre ühisest fotograafilisest mängust, mis on olnud abiks hapra vaimse seisundi ületamisel. Sirli Raitma fotograafi ja tütrena toob välja lihtsa tõe, et empaatia ja tähelepanuvõime on meie koduses argielus olulisel kohal ja on parim tervendaja mistahes tabletist. Näitus jääb külastatavaks juuni keskpaigani.

Samuti jääb avatuks Tallinna linnast ühe ööpäeva jooksul 11 fotograafi poolt loodud kajastus “Päev Tallinnas 2020”, mis on omamoodi sotsiaalne portree Eesti pealinnast karantiini tingimustest avanemise olukorras 15. mail 2020.

Maikuu toob Fotomuuseumisse kaasa ka täiesti uue näituse koos uue näitusekohaga. Aasta tagasi viis Fotomuuseum Eesti fotograafidega läbi suuraktsiooni, kus 130 visuaalset inimest jäädvustasid kehtestatud eriolukorra ajal isolatsiooniaja tunnetust. Nüüd ilmub toonase mahuka materjali põhjal raamat “Isolatsioonidialoogid” ja avaneb samanimeline näitus Fotomuuseumi jaoks uues näitusekohas – Jaani seegi hoones, millest saab muuseumi galerii, kus hakatakse näitama Eesti fotograafia tänapäevaseid projekte paralleelselt muuseumi varamusse kuuluvate pärandteoste põhjal loodud retrospektiividega. Nii raamatu esitluse kui näituse ning galerii avamise oleme planeerinud 20. maile 2021.

“Isolatsioonidialoogide” projekti raamatuks ja näituseks saamisega algab Fotomuuseumis ka uus teema-aasta. Kui aasta 2019 oli pühendatud arhitektuurifotole ja 2020 ning osa 2021. aastast portreefotole, siis tänavune kevad toob muuseumi programmis kaasa dokumentaalfotograafia teema. Eelnevalt nimetatud “Isolatsioonidialoogide” dokumentatsioon erilise aja tunnetusest pole ainuke publikuni jõudev ettevõtmine. Olgu siinkohal nimetatud ka valmiv mahukas retrospektiivnäitus ja raamat Peeter Langovitsi loomingust, Elina Kostabi, Karoliina Kase ja Jekaterina Solovjova dokumentaalprojektide esitlused ning muidugi kogu mahukas dokumentaalfotot käsitlev haridusprogramm erinevate töötubade, loengute ja kunstnikuvestlustega.