Muuseumitunnid koolidele

Alates 3.septembrist oleme suletud remondi tõttu. Tunnid toimuvad kas Tallinna Linnamuuseumis Vene 17 või  Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla

 

Broneerimine:

tel +3726413491 v. +37253099772

 

KENAD KOMBED toimub Vene 17

Muuseumitund viisakast käitumisest eri ajastutel. Uurime vanadelt fotodelt, millised nägid välja lapsed vanasti, kuidas võis riietus nende käitumist mõjutada. Proovides peakatteid ja aksessuaare mängime läbi erinevaid situatsioone ning saame teada, kui kaugelt minevikust on pärit nii mõnegi viisakusreegli juured.
Käelise tegevusena pakume kahte erinevat varianti:
1) kahepoolne märk (rõõmus/kurb nägu) pulga otsas, kuhu ümber õpime siduma tavalist sõlme ja lipsu.
Tunni lõpetab viisaka käitumise mäng, kus lapsed valminud märki kasutada saavad.
2) sünnipäevakutse kujundamine. Räägime lähemalt, mis on kutse juures oluline, vaatame näiteid muuseumikogust.
Vanus: 7 – 12 aastat / Hind:4 €
Kestus: 90 min

  


JUTULÕNGAKERA – muuseumitund näitusel „Muinasjutu-vanaema jutulõngakera“-Kotzebue 16 väikesed grupid kuni 15 last , etteteatamisel 2 nädalat

Lähme külla muinasjutu-vanaemale ja uudistame, milliseid muinasjutte tema toast leida võib. Joome muinasjutu-vanaemade teed ja kuulame eesti rahvajuttu ussikuningast. Saame teada, kust muinasjutud pärit on ja miks nad inimestele meeldivad. Mis vahe on muinasjutul ja muistendil, kes on Vanemuine, kes Juta. Mis on sarnast erinevate rahvaste muinasjuttudes. Uurime gloobuselt, millistelt maadelt on pärit tuntumad muinaslood. Mängides pannkoogimängu jutustame kõik koos ka ise ühe imeloo, mille võib soovi korral õpetaja v. muuseumi telefoniga lindistada ja hiljem koolis kirja panna. Tunni lõpus meisterdame ussikuninga, papist-tekstiilist magnetiga pisikesi nukke teemal muinasjutu-tegelane-fantaasiaolend v. Punamütsikese korvi ja mängutoite sinna sisse teemal, mida viiksid oma vanaemale. Teema palume eelnevalt kokku leppida.
Vanus: 7 – 13 aastat / Hind: 4 €
Kestus: 90 min

  

Jutu-pannkoogimäng
Foto: J. Künnap

 

LIIKUVAD JA TRIKIGA MÄNGUASJAD toimub Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla

Väidetavalt on üheks maailma vanimaks mänguasjaks vurr, meie kogu ehteks võib pidada aga nahkpalli, mis pärit keskajast. Milliseid liikuvaid, üleskeeratavaid ja trikiga mänguasju võib leida muuseumi püsiekspositsioonis? Otsimismängu käigus joonistame üles veel liikuvaid ja trikiga mänguasju: tantsiva koera, keerleva Pöial-Liisi, Jonnipunni jne. Mõnd näidet saab suisa oma käega katsuda. Tunni teises pooles meisterdame kas hampelmanni või paberist liikuvaid pilte.
Vanus: 7 – 12 aastat / Hind: 4 €
Kestus: 60 min (liikuvad pildid) 90 min (hampelmannid)

       

 

MÄNGUD LAUA ALL JA LAUA PEAL! Kadrioru lastemuuseumis Miiamilla

15. saj pallist 20. sajandi kirbumänguni.
Mida armastasid inimesed mängida keskajal, mida paarkümmend aastat tagasi? Millised neist mängudest on populaarsed ka tänapäeval? Lapsed räägivad oma lemmikmängudest.  Tunni praktilises osas mõtleme välja ning valmistame ühe täringumängu koos nuppudega kasutades pappi ja erinevaid pabereid, soovi korral võib lisada luugikesi ning ruumilisi elemente. Iga laps saab kaasa täringu.
Vanus: 7 – 15 aastat / Hind: 4 €
Kestus: kuni 90 min

   

HAKKAN MOEKUNSTNIKUKS! jaanuar, veebruar 2019

Eestipärane ja rahvuslik on taas moes. Paljud tuntud eesti kunstnikud ja disainerid armastavad oma loomingusse lisada midagi rahvuslikku. Kuidas nad seda teevad? Kust ammutavad inspiratsiooni? Läbi otsimismängu püsiekspositsioonis jõuame rahvusliku moenuku teemani ja sealt edasi pabernukkudeni. Vaatame pabernukke muuseumikogust, rahvuslikke moode vanadest naisteajakirjadest.  Iga laps saab paberist nuku, kellele kujundab vahetatavad rõivad kasutades rahvuslikke motiive. Eeskujuks on laual näited rahvuslikest mustritest, triibustikest ning pildid eesti rahvariietega. Iga laps saab ka töölehe, kus motiivide joonistamist harjutada. Lapsed tutvuvad  rahvakunstiga ja kasutavad  rahvuslikke elemente oma loomingus. Õpivad  märkama rahvuslikke kujunduselemente tänapäevastel esemetel.
Tund sobib täiendama näiteks tehnoloogiatundi.
Vanus: 7 – 12 aastat / Hind: 4 €
Kestus: kuni 90 min