Ekspositsioon

Ekspositsioon koosneb püsiekspositsioonist ja vahetatavatest näitustest. Püsinäitusel on välja pandud muuseumi nukukogus esindatud kaunid portselanist ja biskviitportselanist nukud kuulsatelt Saksa nukufirmadelt Simon& Halbing, Armand Marseille, Kestner, Schoenau- Hofmeister jt 19. saj lõpust ja 20. saj esimestest aastakümnetest.

Samasse aega kuulub ka imeilus suur portselannukk Helene. Poissnukk on valmistatud firmas Kämmer & Reinhardt, kus 1909. aastal alustati karakternukkude tootmist.

Omaette grupi moodustavad 1930. aastatel aastatel Eestis valmistatud suured papjeemašeest nukud.

Ei puudu ka 110 aastase ajalooga tselluloidnukud nii sõjaeelsest kui sõjajärgsest perioodist Walt Disney hiirepaar Miki ja Minni, suveniirnukud pea kõigist maailmajagudest, – neist huvitavaim vahetatavate parukatega jaapanlanna aastast 1900.

Meie kogudes on ka hea valik kaasaegseid portselannukke, mis välimuselt ja riietuselt meenutavad oma peaaegu 100 aastaseid eelkäijaid.

Nukkudega mängimise juurde kuuluvad nukuriided, nõud, mööbel, vankrid jm. Leidub enam kui poole sajandi vanuseid karusid jm mänguloomi.

Väikeste poiste tähelepanu paelub sõjalaev aastast 1910, mis kuulus Maarjamäe lossi omaniku krahv Orlov-Davõdov’i lastele. Näha saab ka autosid, busse, lennukeid ja ronge ning uhket puidust kahurit 1930. aastatest.

Vanim muuseumi nukumaja pärineb aastast 1910 koos omaaegse sisustuse ja nelja portselannukust elanikuga. Haruldaseks eksponaadiks on vahetatavate kulissidega nn pappteater 19. sajandi keskpaigast.

Ajastutele omast meeleolu aitavad täiendada fotod mängivatest lastest.

lastemuuseumi 1. korrus