Kadriorg 301! Tule tähista meiega Kadrioru sünnipäeva 20.–22. juulil!
Kadrioru lossi- ja pargiansambli 301. aastapäeva tähistamiseks korraldavad Kadrioru Park, Kadrioru Kunstimuuseum ja Tallinna Linnamuuseum 20.–22. juulil Kadrioru sünnipäevafestivali. Pargis ja sealsetes ajaloolistes hoonetes toimuvad põnevad tegevused ja kontserdid igas eas külalistele.
Festivali avapäev 20. juuli
Legopäev, pühendatud Taani rahvuslipu Dannebrogi ja Tallinna linna 800. aastapäevale. Kolmes muuseumis on fookuses tänapäeva Taani populaarseim leiutis – Lego.
Lastemuuseum Miiamilla kutsub nooremaid Lego-sõpru Lego-filme tegema, Legodest meisterdama ja isegi nendega maalima.
Peeter I majas räägitakse ja mängitakse mere teemal – armastus mere vastu on see, mis ühendab nii Taanit kui ka Kadrioru rajajat Peeter I.
Kadrioru kunstimuuseumis on avatud Lego-võistluse „Laevad, linnused ja lahingud“ tööde näitus ja tehakse Legodest koopia kuulsa taani kunstniku Christoffer Wilhelm Eckersbergi maalist. Klotsidest saab ehitada kogu päeva, inspiratsiooniks näitus „Dannebrog – taevast langenud lipp. Taani kuldaja kunst“.
Festivali teine päev, 21. juulil
Kadrioru ajaloole pühendatud päev.
Peeter I majas tutvustatakse ja meisterdatakse ajaloolisi laevu.
Lastemuuseum Miiamilla korraldab loodusretki pargis, avastamaks selle mitmekülgset elu: loomi, linde, taimi.
Kadrioru kunstimuuseumis toimuvad barokkajastu tantsude ja kostüümide meistriklassid.
Mikkeli muuseumis saab teada lillede tähendusest kunstis.
Vilde muuseumis on võimalik ringi vaadata Eduard Vilde stiilses 1930. aastate kodus, samuti tuleb juttu kirjaniku diplomaatilistest missioonidest, sh Taanis.
Päeva lõpetab kell 17 barokkstiilis tantsuetendus „Herakles ja kuldne apelsin“, mida esitab ajaloolise tantsu teater Petit Trianon Peterburist.
Festivali finaal, 22. juulil
Esmaspäeval, 22. juulil kell 19 toimub pargi kontserdiväljakul galakontsert „Elu kui filmis“. Esinevad Üle-eestiline noorte sümfooniaorkester, dirigent Jüri-Ruut Kangur. Solistid Gerli Padar, Hanna-Liina Võsa, Stig Rästa, Rolf Roosalu, Valter Soosalu ja külalisesineja Peterburist Manana Gogitidze.
Kadrioru park ja muuseumid ootavad kõiki sünnipäevale! Kadrioru pargi kontserdiväljakul toimuvad kontserdid on tasuta, kuid galakontserdile on suure huvi tõttu esimest korda võimalik toetajapiletit soetades reserveerida istekohti. Festivaliprogrammidest saab osa võtta sünnipäevapiletiga.
Eesti ainus 18. sajandi alguses rajatud lossiansambel on unikaalne oma arhitektuuri ja ajaloo poolest. Tähtis on ka selle pärandi jätkuv elujõud ja ajaga kaasas käimine.
Peeter I suveresidentsina rajatud loss ja park on läbi ajaloo täitnud erinevaid funktsioone. Tänapäeval on Kadriorust saanud Eesti pealinna armastatuim ja kauneim park. Seal paiknevates ajaloolistes ning ka uutes hoonetes asuvad muuseumid, kus tutvustatakse kunsti, ajalugu ja kirjandust.
Loe lisaks EKM lehelt siit.
Galakontserdi tutvustuse leiab siit.