Tallinna Linnamuuseum tunnustas kolleege ja aasta jooksul silma paistnud töid

Tallinna Linnamuuseum tunnustas aastalõpupeol nii aasta kolleegi, Aasta meeskonda kui ka Muuseumi uhkust, silmapaistvaid näituseprojekte ning säravaid ideid.

15. detsembril, muuseumi 85. sünnipäeval jagati Hopneri majas, konverentsile järgnenud aastalõpupeol, tunnustust aasta jooksul enim tähelepanu pälvinud kolleegidele ja tegevustele. Ülemuuseumilisel hääletusel oli oma hääle andnud ning kolleegide kohta häid sõnu jaganud kokku 51 töötajat.

Muuseumi direktor Heli Nurger tõi oma kokkuvõttes mõistulugude abil välja kolm soovi, mida uude aastasse kaasa võtta. Lühidalt olid need usaldus muuseumi arengusuuna vastu ja ühiste eesmärkide ning väärtuste meelespidamine ka siis, kui iga kord pole võimalik tegevuse tulemusi kohe tulusse ümber arvestada. “Ma soovin, et me mäletaksime, miks me tegelikult siin oleme ja mis meid tegelikult inspireerib, kütab ja innustab,” tõdes ta. Kolmandaks sooviks oli aga armastus, mis aitab mõtestada nii oma tööd kui ka mõista teisi.
Muuseumi juht meenutas ka tänavuse aasta erilist pinget alates 24. veebruarist ning tänas töötajaid selle mõjudega – nii stressirohkuse kui ka energiasäästuga – ühiselt toime tulemast.
Kolleegipreemiaid jagati Tallinna Linnamuuseumis viiendat korda.

Aasta kolleeg on Merle Tank
Näituste ja ürituste juht Merle Tank on pühendunud, tähelepanelik ja lahendustele orienteeritud kolleeg, kes vajadusel oskab näha ka parandamist vajavat. Merlet tuntakse kui suure südamega head kiirreageerijat „maailmalõpukriiside“ lahendamisel. Merle maksimalism ja heatahtlikkus on väga inspireerivad, ta on aidanud näitusekorraldamise protsesse sujuvamaks muuta.

Muuseumi uhkus 2022 on Küllike Tint
Arheoloogiakogu hoidja Küllike Tint on oma valdkonna pühendunud spetsialist, kes hoolitseb selle eest, et arheoloogia ei seostuks tolmunud esemetega hämaras hoidlas, vaid hoopis kaasaegse filmikunsti ja Tallinna vanalinna (sala)paikadega. Apteeker Melchiori programm hõlmab nii näituse ja ekskursioonide väljatöötamist ja tegemist kui ka esinemisi meedias. Küllike suhtub oma töösse väljapaistva kirega ja suudab teha selle huvitavaks ka väljaspool muuseumi.

Aasta meeskond 2022 on kogude osakonna digiteerimisprojekt.
Selles tegid kaasa Kristiina Hiiesalu, Tina Timonen, Triinu Tuvi, Heili Jürisoo-Lippin, Annely Miil, Jaan Märss, Merike Neidorp, Eva Tammekivi, Erik Jürviste, Maris Rosenthal.
Töömahukas ettevõtmine nõudis pikka ja põhjalikku mitmeid kuid kestnud ettevalmistust (täpsed nimekirjad, esemete ettevalmistus ja korrastus) kahekuulisele digiteerimisprotsessile.

Eripreemia 2022 Fotomuuseumi näituseprojekti „Eesti pildis. Carl Sarap (1893–1942)“ loojatele.
Meeskonda kuulusid Merilis Roosalu, Annika Haas, Anneli Jalava ja Tanel Verk.
See oli meeskond, kelle mahukas uurimistöö, koostöö mitmete Eesti muuseumidega, Eesti kultuuripärandi ühe suurkuju esitlemine ja näitusega kaasnenud terviklik tootepakett tõusis eriliselt esile.

Heli Nurger tunnustas tänavu ka aasta jooksul esiletõusnud ideede autoreid. Nendeks olid Ando Pajus, kes pakkus välja tänavuse mäluaasta moto, „Hoia. Mäleta. Jaga.“ ning  Jane Meresmaa-Roos, kes ütles välja filiaalinime „Tallinna linnaelumuuseum“.
Direktor tänas ka administratsiooni kuuluvaid lähimaid kaastöötajad, kelleta suur organisatsioon ei saaks eksisteerida. Nendeks on Elen Tisler, Anu Lõhkivi, Merle Petersoo, Reeli Kork, Maris Rosenthal,  Lennart Kumm, Grete Kristi Landson ning Toomas Abiline.

Tööjuubilarid 2022
Esimest korda õnnitleti aastalõpupeol ühiselt Tallinna Linnamuuseumi tööjuubilare.
On rõõm tuua esile need head kolleegid, kes on Tallinna Linnamuuseumisse panustanud juba ümmarguse arvu aastaid. Olge tänatud jagatud aastate ja pühendumise eest!
Tööjuubilaridele on kingituseks muuseumi poolt Reti Saksa graafiline leht.

Tööjuubilarid 2022 on:
Marianne Leis 30
Ando Pajus 20
Tuuli Silber 15
Tanel Verk 15
Erik Jürviste 10

Palju õnne ja jätkuvat töörõõmu!