Tallinna Linnamuuseumi kalender 2023
tutvustab muuseumi staarmuseaale

Tallinna Linnamuuseumi kalender 2023 esitleb linnaajaloost rääkivaid staarmuseaale, linna võimu, vaimu ja eluolu tunnistajaid Tallinna Linnamuuseumi kogudes. 

Tallinna Linnamuuseumi kogudest valitud esemed – omamoodi staarmuseaalid kõnelevad Tallinna ajaloo kõige erinevamatest kihistustest. Kalender kutsub heitma pilku muuseumi kogudele, et saada aimu, kuivõrd kirev ja mitmetahuline on Tallinna ajalooline eseme-, kunsti-, foto- ja dokumendipärand. Kalendris on näha fotot Euroopas ainulaadsena säilinud Tallinna raevaibast ja Johannes Lorupi kristallkarahvini, aga ka näiteks  sajanditagust kohaliku tootja vürtsikilupakendit. Samad esemed olid eksponeeritud Tammsaare pargis toimund näitusel “Hoia. Mäleta. Jaga.”

Kalendri koostas Tallinna Linnamuuseumi meeskond peavarahoidja Maris Rosenthali juhtimisel.

Iga kuu juurest kalendris leiab ka ühe muuseumitöötaja soovituse, mis varieerub konkreetsest esemest tunnete ja mõteteni.

Fotod on pildistanud Tallinna Linnamuuseumi fotograaf Meeli Küttim, trükk KP Factory OÜ.

Kalender on müügil Tallinna Linnamuuseumi filiaalides, hind 16 €.

Tallinna Linnamuuseumi kogudega saad lähemalt tutvuda SIIN

Tallinna linn on kogunud linna ajalooga seotud ning linlaste eluolu ja linna edenemist kajastanud esemeid alates 1911. aastast. Kohe algusest on kogusse kuulunud ka Tallinna rae pärandus, millele iga järgmine ajalooetapp on lisanud oma eripärase panuse. 2022. aastaks on Tallinna Linnamuuseumi kogudes üle 162 100 museaali, mis jagunevad 23 teemakoguks. Kogumise märksõnadeks on linnaelaniku olme, siin tegutsenud asutuste ja organisatsioonide materjalid ja varad ning nii suur- kui väiketööstuste toodang läbi sajandite – kõik, mis on linnale tulu ja kuulsust toonud ning aidanud siinset elu edendada.

Siit näed näitust Tammsaare pargis