Jaga aja lugu! Tallinna Linnamuuseum ootab mälestusi ja fotosid Lasnamäe endistest küladest ja muutustest linnapildis

Tallinna Linnamuuseum ootab mälestusi ja fotosid Lasnamäe endistest küladest ja muutustest linnapildis.

Ootame Lasnamäe endisi ja praegusi elanikke jagama meiega oma fotosid ja mälestusi Lasnamäe kujunemisloost.

Lasnamägi on vaieldamatult eriline linnaosa, mille elanikud moodustavad 26% kogu Tallinna elanikkonnast. Viimase saja aasta jooksul on Lasnamäel toimunud suured muutused: vanad Kuristaugu ja Priisle külad koos talumajadega on Tallinna laienemisega kadunud. Asemele on kerkinud linn nagu me seda tänapäeval teame. Mälestus küladest ja taludest püsib siiski veel tänavanimedes.
Linnapilt on ka viimase 20 aastaga põhjalikult muutunud. Veel 2000. aastal lõppes sõidutee Mustakivi tankla juures ning Lasnamäe Centrumi ja Prisma asemel sai rohelises võsas sisalikke püüda.

Olnud aegade mälestusi ja fotosid kogub nüüd Tallinna Linnamuuseum. Eriti loodame, et meiega oma lugusid jagaks Lasnamäe kunagiste taludega seotud inimesed (talunimed: Allika, Haaviku, Jaagu, Jaani, Jõemäe, Kangru, Kasemetsa, Kooli, Kristle, Liivaaugu, Maasepa, Mustakivi, Nõmme, Nõmme-Tooma, Otsa, Pendi, Plaasi, Priisle, Pärna, Raja, Rehe, Reinu, Rihmu, Ruhi, Saare, Saueaugu, Seli, Siimu, Tammiku, Tominga, Türgi, Väo).


Mälestuste jagamiseks palume võtta ühendust koguhoidjaga:

Küllike Tint, e-post

 

Mustakivi Circle K ja sama koht aastal 1980. Kuristiku kivikirstkalmed (I, II, IV). Ülemine Google Streetview ja alumine Lang, V. 1996. Muistne Rävala I. Tahvel XLII. Muinasaja teadus 4.

 

Vaade Lasnamäele, Pae tänava uued elamud 1962. a. (TLM fotokogu)