MUUSEUMIÖÖ 21.05 2022
“Öös on unistusi”
Tallinna Linnamuuseumi filiaalides

Vaata, mida saab sel õhtul kogeda Tallinna Linnamuuseumi filiaalides. Muuseumid on avatud kella 18.00–23.00, viimane sisenemine kell 22.30. Sissepääs on 1 €.  

MUUSEUMIÖÖ 21.05 2022 teema on “Öös on unistusi”. 

 

Tallinna Linnamuuseumi trammituurid “Kodulinna ajalugu läbi trammiakna” 

Ajaloolasest giidi saatel sõidab tramm Kopli-Kadriorg liinil läbi marsruudi Telliskivi–Kadriorg–Telliskivi. Sõit kestab ca 45 minutit ja sõidu ajal jutustab giid värvikaid lugusid pealinna minevikust, ikka seotuna sellega, mis trammi aknast parasjagu paistab. Kogunemine on Telliskivi trammipeatuses.
Kasutame trammis kõrvaklappidega giidikomplekte, et kõik oleks hästi kuulda. Loe lähemalt
Eestikeelne trammituur algab Telliskivi trammipeatusest kell 18.00 ja 19.00, venekeelne kell 20.00
Piletid 3 €, sõiduõigus tuleb igal osalejal registreerida rohelise kaardiga või osta trammipilet. 

Pileteid eestikeelsele trammituurile Fientast,
Piletid venekeelsele trammituurile Fientast

 

Muuseumiöö ekskursioon “Kalamaja kanalisatsioonikaevude luugid” 

kell 19.00 eesti keeles ja kell 20.00 vene keeles.
Kogunemine Kalamaja muuseumis.

Muuseumiöö ekskursioon “Kalamaja kanalisatsioonikaevude luugid” on pühendatud emaileeritud lauanõude tootja ning pioneer-tüüpi pliidi väljatöötaja Karl Graudini 140. sünniaastapäevale. Loe lähemalt Kalamaja muuseumi lehelt

Ekskursiooni algus ja lõpp on Kalamaja muuseumis Kotzebue 16. Ekskursiooni juhib Kalamaja elanik ja kanalisatsioonikaevu luukide huviline Andres Siplane. Retk kestab 1,5 h ja tuuri tasu on 1 € inimese kohta. Piletid Fientast. 

 

Vana-Kalamaja tänava tuleviku tuur

kell 18.00, Kalamaja muuseum

Kalamaja saab kohe varsti endale uue vanalinnast mereni kulgeva peatänava! Muuseumiööl tutvustavad Vana-Kalamaja tänava suurejoonelist tulevikku Kavakava arhitektid Siiri Vallner ja Indrek Peil.
Tuur algab Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16 ja tasu on 1 € inimese kohta, pileti saab Fientast. 

Loe lähemalt Kalamaja muuseumi lehelt
Foto: Kavakava arhitektid
 

Avasta Kalamaja ööelu! 

Kell 22.00, Kalamaja muuseum
Muuseumiööl kutsume uudistama Kalamaja ööelu. Räägime lugusid Kalamaja ööst nii kõlvatul keskajal kui ka tänapäeval ning fantaseerime Kalamaja ja Tallinna ööelu tuleviku teemadel. Liigume mööda erinevaid asumi tänavaid ja tutvustame siinseid lokaale.
 

Tuuri juhivad Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets ja Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi.
Tuur algab Kalamaja muusemi eest (Kotzebue 16) ja kestab 1,5 tundi.
Kohtade arv on piiratud! T
asu on 1 € inimese kohta, pileti saab Fientast 


Muuseumiöö Kiek in de Köki Kindlustustemuuseumis 
 

Muuseumis on avatud 1., 2. ja 3. korrus.
Raidkivimuuseumisse pääseb otse Vabaduse väljakult, ülejäänud osa bastionikäikudest on suletud.

Tutvuda saab näitusega “Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos”. Näitus viib meid keskaegsele linnatänavale, kus näeb koduloomade elukäiku seasulust peolauani. 2. ja 3. korrusel on avatud püsiekspositsioon linnakindlustuste ajaloost. 

Muuseumiöö “unistuste seinale” saavad külastajad lisada oma nägemuse täiuslikust muuseumist.  

 

Raidkivimuuseum, mis asub  XVII sajandil linnakindlustuseks ehitatud Ingeri bastioni käigus, annab ülevaate Tallinna Linnamuuseumi rikkalikust raidkivikogust. Portaalid, sambad, peremärkidega etikukivid ja reljeefidega aknapaled räägivad kõnekaid lugusid Tallinna ajaloost alates XV sajandist. Raidkivimuuseumisse saab muuseumiööl siseneda Vabaduse väljakult Vabadussõja võidusamba alt. 

Neitsitornis on avatud näitused “Neitsitorn kui kunstitempel”  ja “Neitsitorni kuumad 80-ndad”, kus saab näha ka tolleaegset originaalsisustust. Ühtlasi on võimalik nautida imelist vaadet linnale, juua koos sõpradega kohvi ja unistada!  

Suletud on Tallitorn ja Lühikese jala väravatorn.
Sissepääs muuseumisse on 1 €, sisse pääseb 18.00 kuni 22.30.

 

Pargiekskursioon “Vana ja uus Kadriorg” algusega Peeter I majast

kell 18.00 eesti keeles ja kell 18.30 vene keeles

Muuseumiööl kutsume tutvuma Peeter I “vana palee” ajalooga ning koos giidiga jalutuskäigule Kadrioru parki. Räägime pargi loodusest, selle taimedest ning puudest, mis meid ümbritsevad. Jalutuskäik lõppeb Jaapani aias, kus tutvume lähemalt aia ülesehituse põhimõtteid. Kevadine Kadrioru park väärib avastamist!
Eestikeelse tuuri piletid
Fientas
Venekeelne tuur Fientas

 

Tallinna Vene muuseum Pikal tänavalEkskursioon Tallinna vene muuseumis   

kell 20.00 eesti keeles ja kell 21.00 vene keeles 

Ekskursioonil saab tutvuda Tallinna vene muuseumi maja ajaloo ja näitustega. Muuseum asub Tallinna vanalinnas keskaegses hoones, mis on Eesti kultuuriloos tuntud kui Ants Laikmaa ateljeekooli esimene asukoht 1903. a. Tutvume lähemalt ka eksperimentaalnäitusega “Muuseumi laboratoorium. Eestivene lugu”, mis pävis Muuseumiroti kogukonna sõbra kategoorias. Ekskursioon toimub eesti keeles. Osavõtt 1 €.
Eestikeelse ekskursiooni piletid
Fientas.
Venekeelne ekskursioon Fientas

 

Muuseumiöö Miiamilla Lastemuuseumis 

Kell 18.00–23.00 Rohesammud.
Kuidas olla keskkonnasõbralik ja loodussäästlik? Pane kirja oma rohelised sammud ja jaga teistega.
  

Lastemuuseumis saavad nii suured kui ka väiksed tunda mängurõõmu, avastada vanaaegsete asjade ja ametite maailma. Miiamilla toas on kõiksugu põnevaid asju. Siin on palju uudistamist, pugemist, ronimist, mängimist, lugemist ja mõtlemist. Sõber looduse toas leiad asju, mida tavaliselt toast ei leia. Siin kasvavad puud, suured seened, rohuvaip ja sibavad putukad, isegi taevatähed on tuppa toodud. Looduse tuppa saab igaüks jätta endast maha rohesamme ja luua ühine keskkonnarada. Loe lähemalt

 

Muuseumiöö Fotomuuseumis 

Fotomuuseum kutsub Muuseumiööl tutvuma keskaegse raevangla hoonega, avastamist ootavad neli fotokunsti näitust ning püsiekspositsioon. 

Püsiekspositsioon kahel korrusel annab ülevaate Eesti fotograafia vanemast ajaloost 1840–1900. aastani. 

Dokumentaalfotograaf Jekaterina Solovjova näitus “Tiir ümber päikese. Kolodozero” jutustab raju loo Tallinnast pärit punk-preestrist Arkadist.
Koostöös Soome Instituudiga toimub kunstniku ja disaineri Paola Suhoneni näitus “Southern boys, southern girls”.
Karoliina Kase näitus “Kõikidele pullvasikatele siin maailmas” toob päevavalgele valusad fotod ja paneb mõtlema meie tarbimisharjumuste üle. 

 

Elurikkuse töötuba Tallinna linnaelumuuseumis 

kell 18.00–23.00

Räägime elurikkusest linnaruumis ja uurime üheskoos, milliseid olendeid näeb meie näitustel. Huvilistel on võimalik meisterdada putukahotelle ning koosloome käigus jagada kogemusi ja koguda ideid, kuidas elurikkusele kaasa aidata. Putukahotelle teeme kell 18–20!

Avatud muuseumi püsinäitus koos linna maketiga, näitus “SoomEst vabaduse viise otsimas. 1960–1991” ning näitus “Kõlvatu Tallinn”. Lastega külastajatel palume arvestada, et alaealised külalised pääsevad viimasele näitusele vaid täiskasvanud saatja nõusolekul ning valmis tuleb olla, et näitusel räägitakse tundlikest teemadest ning esitatud on graafilist materjali.

Muuseumiööl on linnaelumuuseum avatud kuni 23.00, viimane sisenemine kell 22.30. Sissepääs 1 €. Oleme tänulikud, kui pistate taskusse täpse sularaha!