Tallinna Linnamuuseum ja Tallinna Sadam tõid Tallinna loo A-terminali

Tallinna Linnamuuseum ja Tallinna Sadam avasid A-terminalis (Sadama 25-2) mininäituse, mis jutustab reisijate teekonnale jääval terminalipõrandal meeleolukate piltide abil loo Tallinna 800 aastasest ajaloost.

Tallinna Linnamuuseum tähistab 800 aasta möödumist Tallinna esmamainimisest. Tallinna ala esimest kindlat mainimist kirjalikes allikates seostatakse Taani kuninga Valdemar II ristiretkega Põhja-Eestisse juunis 1219. Henriku Liivimaa kroonikas kirjeldatud sündmusi on võimalik seostada Toompea ja tulevase Tallinna alaga.

„Tallinna Linnamuuseumi näituste ja sündmuste liikumine muuseumihoonetest linnaruumi on toimunud juba mõnda aega, aga meie soov on olla oma kodulinna loo jutustamisel partneriks ka linna peamistes väravates. Sadam on neist kahtlemata kõige vanem ja olulisem. Oleme selle võimaluse üle väga õnnelikud ja ootame põnevusega järgmisi koostööprojekte. Tallinna ajaloo vahendamiseks ja tutvustamiseks on loendamatu hulk võimalusi, oleme siin alles oma varalaeka kaane avanud,“ kommenteeris ettevõtmist Tallinna Linnamuuseumi arendusjuht Reti Meema.

„Tallinna Vanasadam pole enam ammu ainult koridor, kus reisijad jooksevad kiirelt laevalt laevale või terminalist linna ja tagasi. Tahame olla atraktiivne ja hubane koht, kus reisijad saavad juba esmase info meie linna imelise ajaloo ja toimuva kohta ning leiavad mõtteid ka meie pealinna tagasi tulemiseks,“ märkis Tallinna Sadama turundusjuht Sirle Arro. „Uus näitus muudab A-terminali rõõmsamaks, elavamaks ja pakub põnevat uudistamist nii suurtele kui väikestele Viking Line, Eckerö Line ja Moby SPL reisijatele,“ võttis Tallinna Sadama turundusjuht koostöö kokku.

Värvikate ja meeleolukate pildiliste rekonstruktsioonide autor on kunstnik Jaana Ratas. Väljapaneku on kujundanud Lilian Juhkam, teostaja ADGorilla OÜ.

Pildid leiab SIIT

 

Ülevaate kogu teema-aastal toimuvast annab Linnamuuseumi erileht tallinn800.ee. Sealt leiab info eesti, vene, taani ja inglise keeles.

Tallinna juubeliaastat tähistavad ka kaks näitust taaniaegsest Eestist:

Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi Linnamuuseumis Vene 17

Dannebrog ja Eesti 1219–2019 Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis Komandandi tee 2