13. jaanuaril:
Tallinna Linnamuuseum tutvustab ajalugu läbi trammiakna

Tallinna Linnamuuseumi trammituurid viivad reisima Ajalootrammiga. Marsruudil trammipargist koplisse ja tagasi räägivad giidid värvikaid lugusid pealinna minevikust. Ikka seotuna sellega, mis trammiaknast parasjagu paista on. 

Tramm on traditsioonidega, igati väärikas ja keskkonnasõbralik liiklusvahend, mille ajalugu Tallinnas ulatub tagasi 1888. aastasse – just siis alustas tööd linna esimene hobutrammiliin marsruudil Vanaturu kael – Kadriorg.

Tallinna Linnamuuseumi trammituuridest on saanud suurpärane võimalus teha kiire ring peale linna ajaloole ilma jalgu vaevamata ja ilmast sõltumata. Giidid tutvustavad sõitajatele trammiakna taga avanevat Tallinna lugu reisil Vana-Lõuna peatusest Koplisse ja tagasi

  • Reis marsruudil  Vana-Lõuna trammipeatus – Kopli – Vana-Lõuna trammipeatus kestab umbes 1,5 tundi. Tramm sõidab ilma vahepeatusteta.
  • Kohtade arv grupis on piiratud ja tuurile pääseb vaid ette ostetud piletiga.

  • Trammituur on mõeldud üksikülastajaile ja peredele, grupibroneeringuid palume mitte teha.
  • Trammituur sobib täiskasvanutele ning kooliealistele lastele.

Trammituurid toetavad Tallinna Euroopa rohelise pealinna programmi ja kutsuvad linlasi kasutama ühistransporti. Trammituur sündis Tallinna Linnamuuseumi, Tallinna Linnatranspordi ASi, Kultuuri- ja Spordiameti ning Tallinna linnavalitsuse koostöös.

 

Trammituurid toimuvad laupäeviti järgmistel kuupäevadel:

13. jaanuar 

12.00 EST  OSTA PILET 

13.30 RUS  OSTA PILET

 

16. märts

12.00 EST  OSTA PILET

13.30 RUS  OSTA PILET

 

15. mai

12.00 EST

13.30 RUS

Loe lähemalt ka Mustamäe ajaloost rääkivast Ajalootrollist.

 

Vaata ka Laura Vilbiksi videot – “Tramm – elu rööbastel”, mis vaatleb Trammi ühiskondlikust, kultuurilisest ja ajaloolisest perspektiivist.