Linnamuuseumi näituse programmid: loengud olmest ja unistustest, töötoad toidulauast

Tallinna Linnamuuseumi aastanäituse „100 aastat argipäeva“ publikuprogramm kutsub igas eas huvilisi!

Kevadel avatud aastanäitus „100 aastat argipäeva“ kõneleb igapäevaelu, olme ja linnaruumi muutustest saja aasta jooksul, pakkudes äratundmisrõõmu ja ahhaa-elamusi igale põlvkonnale. Publikuprogramm täiendab näitust loengute, töötubade ja tellitavate üritustega.

Loengusari räägib sajandi jooksul toimunud muutustest linnaruumis, elukeskkonnas ja kodukujunduses.  Esinejateks on oma ala tunnustatud asjatundjad.
11. september kell 17.30 Jaak Juske „Tallinna muutumised. Virtuaalne jalutuskäik ümber linnamüüri“.
25. september kell 17.30 Anne Ruussaar „Eesti portselan? Portselanitootmise ja kasutamise ajaloost Eestis“. Registreeri siit!
9. oktoober kell 17.30 Epp Lankots
„Modernismiutoopiad ja muutused elukeskkonnas 1960.–80. aastatel“. Registreeri siit!
23. oktoober kell 17.30 Karin Paulus „Kodustatud disain. Kodude kujundus tööstuslikust pöördest tänaseni“. Registreeri siit!

Sotsioloogi ja portaali Nami-Nami looja Pille Petersoo töötoad argise toidulaua muutumisest:
3. november kell 12.00 „Sõdadevahelisel aja toidulaud. Kodanlus ja kohvikukultuur“. Registreeri siit!
1. detsember kell 12.00 „Linlase näärilaud. Kasukas ja piparkoogid“. Registreeri siit!
12. jaanuar kell 12.00 „“Raudse eesriide” taga. Põnevad leiud vennasrahvaste toidulaualt“. Registreeri siit!
2. veebruar kell 12.00 „1980. aastad: einevõileibade ja kokteilsalatite võidukäik“. Registreeri siit!
2. märts kell 12.00 „Linlase toidulaud perestroika tuules. Talongiajastu mõjud“. Registreeri siit!

13. oktoobril toimub näituse raames Kaisukaru perepäev. Lisaks sellele on lapsed ja pered oodatud näitust avastama Avatud mänguväljade festivali raames, mis toimub 13.–28.10.2018 ja mille teemaks ongi “100 tähtsat asja”. Meie muuseum avab festivali raames näituse “100 aastat argipäeva” lõbusalt ja avastusi pakkudes mängulehe abil 4–6-aastastele lastele.

Põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased on oodatud muuseumitundi, kus arutletakse, millised sündmused ja avastused on argielu kõige enam mõjutanud ning kuidas võiks paista tänapäev tuleviku põlvkonnale.
6–12-aastased lapsed on oodatud tähistama sünnipäeva näitusega kaasnevas programmis, kus mängitakse viimase saja aasta toredamaid mänge.
Täiskasvanute sünnipäeva täiendamiseks või töökollektiivi personaliürituseks sobib elamusprogramm „100 aastat argipäeva“.

Loengutel ja töötubadel osalemine muuseumipiletiga (4 €/ 3 €). Vajalik eelregistreerimine!
Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital.

Info: haridus@linnamuuseum.ee, 615 5184

Näitus „100 aastat argipäeva“ teeb Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul iga kümne aasta tagant sajandis peatuse ning vaatab, kuhu oleme jõudnud.

Ajastu märke otsitakse kaheksaga lõppevatest aastatest ja jälgitakse, milliseks on muutunud linnaruum, suurte ja väikeste inimeste olme ja missugune on kultuurielu.
Mida saab poest osta ja mida kindlasti ei tasu poest otsida? Mille üle naerdakse, mille pärast kurvastatakse? Millistes majades ja korterites süüdatakse õhtul tuled? Kas elanikele annab valgust petrooleum või elekter? Missuguseid raamatuid lambivalgel loetakse?

Näituse meeskond: Pia Ehasalu, Ene Heimvell, Kristiina Hiiesalu, Made Isak, Anneli Jalava, Sulev Mäeväli, Maarja Olli, Risto Paju, Ando Pajus, Kaur Riismaa, Pille Rohtla, Nadežda Saar, Triin Siiner, Lea Sillart, Karel Zova, Tina Timonen, Küllike Tint, Triinu Tuvi.

Kujundus ja graafiline disain: Ruutu Kuus OÜ

Näitus jääb avatuks kuni 2019. aasta aprillini.