Fotomuuseumis Berit-Bärbel Rebase näitus “Tühisuse ilu/The beauty of nullity”

Fotomuuseumis avatakse 17. oktoobril kell 17.00 Berit-Bärbel Rebase näitus “Tühisuse ilu / The beauty of nullity”. Näitus jääb avatuks kuni 12. novembrini.

 

Berit-Bärbel Rebane:

“Ma oskan suurelt unistada, kuid mu süda kuulub väikestele asjadele, millel on kaduviku lõhn, tundmatute jalajäljed ja tohutult suur kurbus, mida suudavad taluda vaid elutud objektid.

Mind köidavad kulunud, haprad, katkised, ära kasutatud, väärkoheldud, hüljatud, kaotatud, ära visatud, ning tuulde lennanud lood. Ka neis on peidus suur hulk ilu, mis avaldub kas värvides, vormides või dramaatilisuses. Ma olen ehk liiga empaatiline, kuid suudan kaasa tunda ka tomatimahlale.

Näituse pealkiri on dialoogis Milan Kundera raamatuga “Tühisuse pidu”, mille peategelaseks on naba – väike, näiliselt tähtsusetu, tihti peidus olev, vahel veidi räpane või nabavilla mattunud. Samas on just see kõige tühisem tühjus märk sellest, et me oleme sündinud, et meile on antud võimalus.

“Kõik või mitte midagi” maailmas on vahel vaja võtta aeg maha ja valida nina ees vedelev tühisus. Vaadata tõtt katkise sokiga ja astuda välja võidujooksust, mille lõpuks on kõik nii kui nii surnud.