Fotomuuseumis 18. aprill – 21. mai TPT fotograafia eriala tudengite lõputööde näitus

18. aprillil kell 17.00 avatakse Tallinna Polütehnikumi fotograafia eriala õpilaste lõputööde näitus “Kujunemine – iga lõpp on millegi uue algus!”, mis jääb avatuks 21. maini.

“Kujunemine – iga lõpp on millegi uue algus!” on Tallinna Polütehnikumi fotograafia eriala õpilaste lõputööde näitus. Näitus on justkui fotoplahvatus 15 erinäolise fotograafiatudengi töödest, mis mõjuvad kui ajarännakuna õpilase kujunemisel elukutseliseks fotograafiks. Kaos ja korrapäratus mis näitusel valitseb, näitab, et ollakse erisugused – iseloomult, töövõttelt ja žanrilt.

Tänu armastusele fotograafia vastu on paljud lõpetanuist leidnud enda kutsumuse ning edukalt ühildanud hobi ja töö.

Näitusel on valik fotograafia IV taseme kutseeksami kohustuslikest portfoolio töödest. Iga näitusel osalenud fotograaf sai omal soovil valida 13-st kohustuslikust teemast oma lemmikud. Näitusega püütakse esile tõsta Tallinna Polütehnikumi fotograafia eriala lõpetajate omandatud mitmekesiseid teadmisi, kus õpiti erinevaid fotograafia žanreid, analoogfotograafiat, kompositsiooni, fototehnikat jpm. vt. täpsemalt https://www.tptlive.ee/course/fotograaf/

Fotograafid: Rebecca Vigur, Elena Vareiko, Sirli Kirst, Merili Kevvai, Elina Poll-Riives, Villem Sooster, Aivo Liinsoo, Toni Läänsalu, Hans-Kristen Sapas, Miia Kiho, Daria Kamenshchikova, Teele Engaste, Remo Tõnismäe, Maarika Roosi, Karl H. Arras.

Lisaks äsja kooli lõpetanuile on väikeses saalis enda fotoprojektidega esindatud ka uus põlvkond noori fotograafiatudengeid.


autor: Villem Sooster


autor: Miia Kiho


autor: Sirli Kirst


autor: Toni Läänsalu