Kohtumine Soome fotokunstniku Joonas Ahtikallioga 23.11.2023

Soome fotokunstnik Joonas Ahtikallio räägib 23. novembril kell 18.30 Fotomuuseumis jätkusuutliku maailma fotograafiast 

Kohtumisõhtul tutvustab kunstnik oma loomingut ning jagab oma oskusi ja teadmisi alternatiivsetest ning jätkusuutlikest võimalustest analoogfotograafias. Ahtikallio ühendab erinevaid kunstimeediume ja eksperimentaalseid fototehnikaid, keskendudes looduse ja inimese omavahelistele suhetele ning looduse ja kunsti seostele. Viimastel aastatel on Ahtikallio suunanud fookuse just kestlikumatele praktikatele, nagu taimsete filmiilmutusvedelike ja emulsioonide valmistamine, luumenprint jm

Kohtumisõhtul tutvustab kunstnik oma hiljutist projekti “Pimeä puutarha”, mida eksponeeriti näitusena Tartus, TYPA galeriis.
Ahtikallio ütleb oma näituse “Pimeä puutarha” kohta järgmist: “Süvenen ühenduspunktidesse, mis seovad inimkonda loodusmaailmaga. Kasutades mitmesuguseid eksperimentaalseid tehnikaid, alustades filmiilmutite valmistamisest taimedega kuni Kirlian fotograafia eeterliku olemuse ja luumenprintide poeetilise võlu ärakasutamiseni. Püüan lahti harutada midagi, mida me oma meeltega ei taju, kuid mille olemasolust me sügaval sisimas teame.”

Rohkem infot autori põnevate tegemiste kohta leiab: https://www.joonasahtikallio.com

Üritus toimub inglise keeles.

Sissepääs Muuseumikaardiga ja muuseumipiletiga 5/3 €. Osta pilet