Laste ja noorte fotonäitus “Mina jään pildile” 8.06-28.08

Fotomuuseumi projektiruumis on avatud  fotonäitus „Mina jään pildile“. Näitus on pühendatud 2017 laste-ja noorte kultuuriaastale. Näitus jääb avatuks 28.augustini.

Fotomuuseumi kogudes leidub fotosid alates 19. sajandi teisest poolest ja sellest ajast on pärit ka esimesed Eestimaal elanud laste ja noorte fotojäädvustused. Neid üle saja aasta vanuseid ja ka hilisemaid kogusse kogutud ajaloolisi ülesvõtteid vaadates tekib pidevalt küsimus, millist elu elasid need fotode lapsed? Mida nad tähtsaks pidasid, kuidas koolis hakkama said, kas neil oli palju sõpru, keda nad armastasid, kas nad olid õnnelikud?

Kas ja kui palju on muutunud rohkem kui saja aasta jooksul laste ja noorte elu? Küsimustele vastuste leidmiseks on näitusel kontrastiks lisaks ajaloolistele fotodele näha ka tänapäevaseid fotosid, mis on saadetud 2017. aasta kevadel Fotomuuseumisse laste ja noorte endi poolt. Nii on võimalik otsida paralleele ja muutusi läbi aegade, mänguasjadest kaamera ees sisse võetavate poosideni, riietusstiilidest võimalike ajaränduriteni.