3. novembril:
Peeter Sirge töötuba ja autoriõhtu isevalmistatud kaameratest

3. novembril algusega 17.30-20.00 toimub Fotomuuseumis Peeter Sirge autoriõhtu ja pinhole-kaamerate töötuba.

Töötoas valmistatakse pinhole ehk nõelaaugukaamera ehk pinnikaamera, nagu Peeter neid ise nimetab, ning tutvustatakse selle tööpõhimõtteid. Tegu on kõige lihtsama objektiivita kaameraga. Järgides mõningaid kindlaid juhiseid võib selle ise endale meisterdada kas plekkpurgist, kingakarbist, filmirulli topsist või millest iganes. Kohapeal on olemas kõik vajaminevad tarbed, kuid osaleja võib soovi korral oma kaamera aluseks oleva “kere” ise kaasa võtta.

 

 

Kuigi pinhole kaameraga pildistamine ei pruugi pakkuda tehnilist kvaliteeti ja kasutamismugavust, mida pakub tänapäevane digitaalne tehnoloogia, on see siiski põnev tegevus kõikidele, kellele meeldib eksperimenteerida ja katsetada võimalustega, mida tavaline moodne tehnika enam ei paku.

Peeter Sirge on tuntud Eesti fotograaf ja koolitaja, kelle hobiks on kaameraid (ümber) ehitada. Isevalmistatud kaamerad on kordumatud ja isikupärase välimusega. Kohapeal näeb kaameraid, saab kuulda nende valmistamislugusid ning näha tulemusi. Peetri lemmikteemadeks on aktid ja maastikud.

Sissepääs töötuppa muuseumipiletiga.

Üritus toimub Kultuurkapitali toetusel Fotomuuseumi analoogfoto teema-aasta raames.

Rohkem infot: Tanel Verk