Värviline suvekava: osale lastemuuseumi tegevustes

Lastemuuseum pakub suvel põnevaid teemaringkäike, lustlikke perepäevi, rohelisi reedeid muuseumi miniaias, suvist lastelaagrit ja hoogsaid hoovimänge. Suvekava eesmärk on pakkuda harivat ja mängulist tegevust igas vanuses lastele ning avastamisrõõmu täiskasvanutele. 

 

Teemaringkäigud Kadriorus

Lastemuuseumil on suur rõõm võõrustada sellel aastal Arvo Iho fotonäitust „Muutuv vana Kadriorg“, mis on avatud oktoobri lõpuni. Vanameistri fotod jutustavad ilmekalt sellest, kuidas Kadrioru miljöö on ajas muutunud. Näitusega koos pakub muuseum ka põnevaid teemaringkäike, mis kutsuvad avastama Kadrioru ajalugu, maju ja peidetud lugusid. Ringkäigud toimuvad kolmel erineval teemal, mis tutvustavad Kadriorgu eri nurkade alt.  Ajaloolane Peeter Talvar viib huvilisi ringkäigule “Suvituspiirkonnast elurajooniks“, kus tuleb juttu sellest, milline oli Kadriorg siis, kui seda kasutati eelkõige suvituspiirkonnana ja kuidas kujunes sellest elurajoon. Pikemalt saab tuuri kohta lugeda muuseumi ajaveebist.

Teejuhid lastemuuseumist kutsuvad peresid mängulisele ringkäigule “Kadriorg laste silmade kõrguselt”, kus üheskoos uuritakse Kadrioru uusi ja vanu maju ja pannakse need fantaasia abil elama. Fotograafi ja operaatori Arvo Iho juhtimisel toimub jalutuskäik „Kadriorg fotograafi pilgu läbi“, kus vanameister näitab Kadrioru kõige värvikamaid maju ja räägib lugusid nende tagahoovidest ja elanikest. Lisainfo ringkäikude kohta leiab SIIT.

 

Suvised välitegevused

Pärast pikka aega koduõppel ekraanide taga pühendub lastemuusem suvehooajal eriliselt just välitegevustele.

Lastemuuseumi miniaias avati 14. mail mänguline välinäitus „Roheliste näppudega lapsed“, mis suunab lapsi samm-sammult loodusega sõbraks saama. Näitust saab ka omaette uudistada, aga juunist-augustini toimuvad iga reede kell 15.00 õuesõppe “Rohelised reeded”, kus üheskoos külastajatega pistetakse näpud mulda, tehakse aiatöid, hoolitsetakse kasvama pandud taimede eest, uudistatakse näitust ja mängitakse aiamänge. Välinäituse kohta leiab infot SIIT ja aiategevuste kohta SIIT.

Korra kuus toimub muuseumi värvikal õuealal hoovimängupäevad, kus värskes õhus liikudes saab juhendajate eestvedamisel õppida uusi hoovimänge ning jagada teistega oma seniseid lemmikuid. Hoovimängupäevad toimuvad 13. juuni, 11. juuli ja 8. august. Loe lähemalt.

 

Foto: Yulia Bogacheva

29. juuni–1. juuli ootab lastemuuseum 7–12 aastaseid lapsi suvelaagrisse “Linnalaps looduses”. Kolmepäevase linnalaagri jooksul saavad osalejad uusi teadmisi loodusest, sõprusest ja meid ümbritsevast keskkonnast. Suvelaagri programmiga saab tutvuda SIIT.

 

22. juulil kutsub Miiamilla Lossiaiamängudel peresid looduslike pintslite õpituppa, kus katsetame, milliseid jälgi saab luua elupuu-, kasevitsa- või kuusepintsliga. Lisaks toimuvad nii eesti- kui venekeelsed teemaringkäigud “Kadriorg laste silmade kõrguselt”.

 

 

Augustis saab Miiamilla sisehoovis näha Miksteatri lustlikku koguperelavastust “Saabastega kass”, mis sobib lastele alates 5. eluaastast. Peategelaste rollides Mart Toome ja Katrin Kalma.

Seoses etendustega korraldame laste joonistuste näituse “Saabastega kass“. Pilte võib saata nii posti teel või tuua muuseumisse kohale. Vahvaimad pildid saavad ka kiituse ja premeeritud. OOTAME LASTE JOONISTUSI KUNI 26. JUULINI!

 

Etendused toimuvad:

R 6. august kell 17.00

L 7. august kell 17.00 (jääb ära näitleja haigestumise tõttu)

P 8. august kell 17.00

K 18. august kell 17.00

N 19. august kell 17.00

R 20. august kell 12.00

L 21. august kell 17.00

P 22. august kell 17.00

 

Uuri kõike lähemalt SIIT!