Rohelised e-reeded: rohenäpud tegutsevad Lastemuuseumi Facebookis

Kuni muuseumid taas avatakse, saab alates 9. aprillist silma peal hoida Lastemuuseum Miiamilla miniaial roheliste e-reedete vahendusel. 

Miiamilla Facebooki lehelt leiab iga reede uue postituse mõne põneva nipiga, kuidas kodus seemneid potti panna, loodusmaterjalist meisterdada või keskkonda säästa. Räägime ka erinevate taimede vajalikkusest ja sellest, kuidas üks taim toetab teise taime kasvamist.

 

NÄPUD MULDA

 Niipea kui muuseumid saavad taas oma uksed avada, alustab muuseum õuetundidega “Näpud mulda”, kus algklassid ja lasteaiarühmad saavad tutvust teha miniaias kasvavate taimedega, lahendada mängulisi loodusülesandeid ja mitmesuguseid aiatöid proovida.

Loe lähemalt muuseumitunnist LASTEAIALE ja KOOLILE.

 

ROHELISTE NÄPPUDEGA LAPSED

14. mail kell 15.00 avame Miiamilla miniaias välinäituse “Roheliste näppudega lapsed”, mis suunab lapsi samm-sammu haaval loodusega sõbraks saama. Sellel näitusel hakkavad muuseumi ümbruses kutsuma lapsi loodust lähemalt uurima ja põnevates tegevustes osalema seitse erikujulist tegevuspunkti. Näitus jääb muuseumi aeda püsivalt ja selle uudistamine on kõigile tasuta. Vaata videot Miiamilla miniaiast SIIT.

 

ROHELISED REEDED

“Rohelised reeded” on iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt, mis on loodust armastavate linnaperede jaoks tõeline oaas. Jagame nippe, kuidas keskkonnasõbralikult käituda ning uurime, kuidas aed elab. Pistame näpud mulda Miiamilla miniaias, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest.

Toimumisaeg: reedeti 4. juuni – 27. august kell 15.00

Osalemine: muuseumipiletiga.

 

Muuseumi miniaia tegemiste ja roheliste e-reedetega saab ennast kursis hoida Miiamilla Facebooki lehel.