Lastemuuseum ootab kõiki loodussõpru miniaeda ja uut näitust avastama

Ära mine kadedusest roheliseks, vaid tule ise ka! Isegi kui oled aiamaailmas veel roheline.

ROHELISED E-REEDED

Miiamilla Facebooki lehelt leiab iga reede kell 11 uue postituse mõne põneva nipiga, kuidas kodus seemneid potti panna, loodusmaterjalist meisterdada või keskkonda säästa. Räägime ka erinevate taimede vajalikkusest ja sellest, kuidas üks taim toetab teise taime kasvamist.


Alates 4. juunist
toimuvad ROHELISED REEDED aga muuseumi miniaias, kus pistame koos külastajatega näpud mulda, teeme aiatöid ja hoolitseme kasvama pandud taimede eest. Iganädalane loodushoidu ja rohelist mõtteviisi toetav projekt on loodust armastavate linnaperede jaoks tõeline oaas. Tule ka!

Toimumisaeg: reedeti 4. juuni – 27. august kell 15.00 (va 20. aug)

Osalemine muuseumipiletiga.

Kui soovite lasteaiarühma või algklassilapsi harida selles vallas, kuidas maad harida, tulge lastemuuseumisse külla ja pistame koos NÄPUD MULDA!

Teeme tutvust miniaias kasvavate taimedega, lahendame mängulisi loodusülesandeid ja saame käe roheliseks mitmesugustes aiatöödes.

Loe lähemalt muuseumitunnist LASTEAIALE ja KOOLILE.

 

14. mail lastemuuseumi aias avatav välinäitus “ROHELISTE NÄPPUDEGA LAPSED” võimaldab roheliseks teha mistahes nädalapäeva. Tegu on rohelist mõtteviisi ja looduse eluviise tutvustava näitusega, kus külastaja saab kogeda loodust tegevuste kaudu. Kadrioru südames paiknevat näituseoaasi saab külastada tasuta.

Loodussõbralikule eluviisile pühendatud näitus suunab lapsi – ja kõiki huvilisi – sammhaaval loodusega sõbraks saama. Lastemuuseum on alati olnud käed-külge-muuseum, kus asju saab katsuda ja nendega mängida. Tegutsemine on põhiline märksõna ka avataval aianäitusel, sest muuseumi ümbruses hakkavad lapsi loodust lähemalt uurima viipama ja põnevates tegevustes osalema kutsuma seitse erikujulist tegevuspunkti. Mängides omandab kogemuste kaudu laps uusi keskkonnateadmisi.

Pane näpud – või hambad – sügelema ja vaata isu tekitamiseks videot Miiamilla miniaiast.

Põhjalikumalt saad näituse kohta lugeda intervjuust kuraatori ja lastemuuseumi juhataja Jane Meresmaa-Roosiga Tallinna Linnamuuseumi blogis.

 

Lisainfo 601 7057 või