Mänguline linnatuur peredele “Kuidas tunned aega?” 21.08. vene keeles

Sel suvel kutsub Tallinna linnamuuseum kõiki mängulistele linnatuuridele, kus räägitakse aja kulgemisest, mõõtmisest ja muutumisest.  Eriolukorra ajal paistis, et aeg venib kohutavalt, üürikesel Eestimaa suvel näib aga, et aeg lendab linnutiivul. Kuidas aga mõõta aega, kui pole kella ega kalendrit? 

Ekskursiooni käigus liigume vanalinnas ringi ja uurime, kuidas käis elu keskajal. Vaatame üle Tallinna vanima avaliku ajanäitaja ning uurime, kuidas töötab päikesekell. Osalejad saavad teada, kuidas mõõta aja möödumist ilma mehaanilise kellata, ning milline on erinevus maa- ja linnaelu sotsiaalsete rütmide vahel. Aja tajumist proovitakse oma keha rütmide abil, arutletakse ajateemaliste kõnekäändude üle. Oodatud on kõik huvilised, tuur sobib ka lastele!

Osalemiseks palume eelnevalt kindlasti registreerida, kuna kohtade arv on piiratud! Osalemine muuseumipiletiga: täispilet 12 eurot, sooduspilet 10 eurot ning perepilet 20 eurot. Ekskurisoonipiletiga saab lisaks tuurile külastada suvehooaja jooksul (septembri lõpuni) ka Tallinna Linnamuuseumi ning Tallinna vene muuseumi näituseid!

Ekskursiooni algus Linnamuuseumi kaupmehemajas Vene 17. Tuur kestab umbes 1,5 tundi.

Juba toimunud: 12. juunil, 24. juulil, 21. august.

Info:

Ajamõõtmine lastemuuseumis