sEkskursioon “Kõlvatu Tallinn läheb Tartusse – Tartu linna prostitutsiooni ajaloost”
25. mai 2024 Tartus

Näitus “Kõlvatu Tallinn” toob kaasa loengusarja, mis avab linlaste seksuaalsuse ajalooga seotud teemasid. Vaatamata sellele, et meid ümbritsev maailm on tänapäeval nii seksualiseeritud, on seksuaalsus ometigi paljudele tabuteemaks. 

Tallinna Linnaelumuuseumi näitus „Kõlvatu Tallinn“ räägib tallinlaste ihadest ja nendega kaasnenud tabudest läbi aja. Linnlaste seksuaalkäitumist ja prostitutsiooni Tallinnas vaadeldakse 15. sajandist II maailmasõjani ja sellega seoses ühendame kaks linnamuuseumi – Tallinna ja Tartu.  Viime oma kuulsa sekskursiooni Tartusse, et ka kultuuripealinn saaks osa kõlvatust programmist.

Tartus viib sekskursioon Ülejõele, kus 19. sajandi lõpul toimetasid paljud lõbumajad ja nii mitmedki neist majadest on ka täna alles. Tutvume seega sekskursiooni käigus Tartu kõlvatute paikade ja lugudega. Lisaks räägime armumaagiast taimedega ja kuulame lugusid kõlvatust keskajast. Elamuslik ekskursioon sisaldab töötuba käeliste tegevustega. Läbi viib Kristi Paatsi Tallinna linnamuuseumist.

Sekskursioon algab Laulupeomuuseumist (Jaama 14)  25. mail kell 13 ja kestab umbes 1,5 tundi.

NB! Piletite müük algab 01.05.2024

sEkskursioonile on pilet 12€/10€. Osta pilet!

 

 

sEkskursioon leiab aset koostöös Tartu Linnamuuseumiga!

Loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital!