Hariduskalender tutvustab muuseumiharidust, uusi veebitunde ja ajarände

Tallinna Linnamuuseumi filiaalide ühine Hariduskalender on hea abiline õpetajale muuseumihariduse ideede kasutamiseks. Kalendri saavad kõik muuseumihariduse infopäeval osalejad!

Õppeaasta alguseks on muuseumil valminud ka uus õpetajatele mõeldud hariduskalender-märkmik. 2022-2023 märkimkust leiab lisaks kalendrile ja muuseumitundide tutvustustele ka retkeraja. Seda aluseks võttes saab sisustada oma klassiga ühe 60–90 minutiline jalutuskäigu Tallinna vanalinnas. Kuna Tallinna linnamuuseum tähistab 2022.-2023. aastal oma 85. sünnipäeva, on seekordse retkeraja fookuses muuseumi seitse eri ajastust pärinevat hoonet. Sama marsruudi põhjal on loodud ka keskkonda Loquiz orienteerumismäng, mida saab mängida internetiühendust omava nutitelefoniga. Miks mitte sisustada mõni ajaloo- või klassijuhatajatund hoopis õuesõppena jalutades kõik koos või võisteldes omavahel väiksemates gruppides meie ainulaadses vanalinnas!

Hariduskalendriga saab lähemalt tutvuda ka sügisesel Tallinna Linnamuuseumi hariduse infopäeval, info leiab enne üritust muuseumi kodulehelt.

Hariduskalender on õpetajatele mõeldud tasuta väljaanne, millest leiab nii klassikalised muuseumitunnid kui ka ajarännakud ja veebitunnid. Kui muuseum on kaugel, siis siit saab idee, kuidas kutsuda muuseum omale külla!

Hariduskalendrit jagab muuseum Haridusameti abiga kõigile Tallinna haridusasutustele ja seda võivad õpetajad saada ka Tallinna linnaelumuuseumist.

Muuseumitundides räägitakse lähemalt siinse linnakultuuri kujunemisest, uuritakse keskaegse inimese maailmapilti ja tutvutakse linnakodanike elu ja keskkonnaga. Aga saab ka teada, kuidas luua põnevaid fotokollaaže ajalooliste materjalidega, kuidas õpetada sõprust või kuidas keskaegsest eeslinnast kasvas hipsterville. 

Muuseumipedagoogid tutvustasid hariduskalendrit lähemalt ka muuseumihariduse päeval ERMis. Fotod: Mirjam Savisto.

 

Vaata varasemat haridusmärkmikku siit: Hariduskalender 2020