Tallinna Linnamuuseumi infopäev Siselinna kalmistul saab järje kodulehel ja infopäevana kevadel
Tallinna Linnamuuseumi teabepäev Siselinna kalmistul tõi kokku ligi kakssada huvilist ja kinnitas huvi kultuuriloolise info jagamise ning säilitamise järele.
Teabepäeval räägiti 1772. aastal rajatud rahupaiga ajaloost, kultuuri- ja kunstiloolisest tähendusest ning sinna maetud silmapaistvatest kultuuri- ja ühiskonnategelastest, kes on olulist rolli mänginud iseseisva Eesti kujunemisloos. Eesti ja vene keeles toimusid ekskursioonid nimekate ühiskonnategelaste hauaplatsidele, tutvuda sai fotomaterjaliga kalmistu hiilgeaegadest. Lähiajal on kavas fotod ning info teha kättesaadavaks ka Tallinna Linnamuuseumi kodulehel.
Siselinna kalmistu on üks vanimaid ja auväärsemaid Tallinna tänapäevani kasutatavatest kalmistutest ja tähtis nii Eesti, Vene kui baltisaksa kultuuriloos. Tallinna Linnamuuseumi kogus leidub rariteete sinna maetud isikutelt. Paljud sealsed hauatähised on suure kunstiväärtusega ja tunnustatud skulptorite loodud. Aja jooksul on kalmistu kujunenud liigirikkaks rohealaks, moodustades ka olulise Tallinna rohesüsteemi osa.
Teabepäeval kõnelesid Tallinna Linnamuuseumi ajaloolased Toomas Abiline ja Kalmar Ulm ning Eesti Vene kogukonna ajaloouurija ja kollektsionäär, Eestimaa venelaste arhiivi looja Aleksander Dormidontov.
Seekordne Tallinna Linnamuuseumi teabepäev Siselinna kalmistul oli järjekorras kolmas: eelnevad peeti Marta tänaval asuva Liivi sõja aegse mälestusmärgi juures ning Tallinna Kopli kalmistupargis.
Järgmine Tallinna mälestusmärke ja kalmistuid tutvustav infopäev on kavas kevadel 2018.