Brasiilia muusiku Marcelo Politano kontsert Fotomuuseumi salajases siseõues 13.09.2023

Kolmapäeval, 13. septembril algusega kl 17.00 juhtub Fotomuuseumi mõnusalt metsikus sisehoovis midagi erilist!  Brasiilia helilooja, saksofoni- ja folkflöödi mängija Marcelo Politano loob kohapeal helisid, mis on inspireeritud selle peidetud salaaia atmosfäärist ja looduse poolt üle võetud näitusest, mille autor on Dan Mikkin.

 

Kohtuvad kahe erineva looja väljendused ühelt poolt muusikas, teisalt pildis. Fotograafia ja helide põimumine pakub kuulajaile erilise poeetilise kohatunnetuse, milles on oma osa ka loodusel. Fotomuuseumi salaaias eksponeeritud näitus “Loodus võtab üle” on pidevas muutumises. Just siin kasvavad taimed annavad Mikkini teostele oma värvingu.

Marcelo Politano on Brasiilia muusik, kes elab praegu Tallinnas. Ta esitab nii Brasiilia traditsioonilist muusikat kui ka lugusid, mida on õppinud koos teiste Lõuna-Ameerika riikide, näiteks Ecuadori, Boliivia ja Peruu meistritega. Tema loodud muusika uurib pärimusmuusika elementide loomingulist kasutamist, mis peegeldab tema enda kultuuritausta. Politano omandas 2012. aastal Campinase ülikoolis (Brasiilia) bakalaureusekraadi jazzsaksofoni erialal ning jätkas õpinguid kompositsiooni erialal São Paulo (Brasiilia) konservatooriumis. 2017. aastal lõpetas ta magistriõppe klassikalise kompositsiooni erialal Conservatorium van Amsterdamis (Holland). 2021. aastal lõpetas ta teise magistriõppe audiovisuaalse meedia kompositsiooni erialal Eesti Muusikaakadeemias professorite ja heliloojate Helena Tulve, Einike Leppiku juures. Praegu on Marcelo Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teadur (PhD) ja doktorant Sibeliuse Akadeemias (Soome). Lisaks töötab Marcelo praegu ka külalisõppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rahva- ja pärimusmuusika osakonnas.

Marcelo tegemiste kohta täpsemalt siit:

 

Dan Mikkin on teenusedisainile ja disainikonsultatsioonile keskendunud multimees. Pildistamine on tema jaoks puhkus, aga disaineri silm ei jäta teda ka siis maha.

 

Sellele erilisele sündmusele mahub vaid väike seltskond kuulajaid. Palume registreeruda:

Sissepääsu saab lunastada 10 euro eest. Osta pilet siit!