MEELELAHUTUS

Orienteerumismäng „Tallinna legendid ja tõsielu”

Põnev ja hariv võistkondlik orienteerumismäng on mõeldud põhikooli ja gümnaasiumiõpilastele, kuid sobib ka täiskasvanuile meelelahutuseks ning ajalooteadmiste värskendamiseks.

Orienteerumismängus tutvutakse ajalooliste paikade ja hoonetega Toompeal ja all-linnas. Kõrvuti vanalinnas kaardi järgi orienteerumisega tuleb mängu jooksul vastata erinevatele küsimustele või lahendada kergemaid ülesandeid nii ajaloofaktide kui ka põnevate legendide kohta. Võistkonnad alustavad ja lõpetavad mängu Kiek in de Köki suurtükitornis. Maksimaalne osalejate arv on 30 õpilast.

Sobilik: II, III  kooliaste ja gümnaasium
Kestus: 90 min
Maksumus: 3€/õpilase kohta
Broneering: SIIN

Otsimismäng “Kiek in de Köki saladused”

Otsimismängu käigus tutvutakse Kiek in de Köki muuseumiga, saab lahendada kergemaid ülesandeid Tallinna ajaloo ja legendide kohta. Võistkonnad alustavad ja lõpetavad mängu Kiek in de Köki suurtükitornis. Maksimaalne osalejate arv on 30 õpilast.

Sobilik: II ja III  kooliaste
Kestus: 60 min
Maksumus: 3€/õpilase kohta
Broneering: SIIN

Otsimismäng “Ajarännak läbi Bastionikäikude”

Otsimismängu käigus tutvutakse Bastionikäikude ja Raidkivimuuseumiga, saab lahendada nii kergemaid kui ka keerulisemaid ülesandeid, mis tutvustavad Tallinna ajalugu keskajast kuni 20.sajandini. Võistkonnad alustavad ja lõpetavad mängu Kiek in de Köki suurtükitornis. Maksimaalne osalejate arv on 30 õpilast.

Sobilik: III kooliaste
Kestus: 60 min
Maksumus: 3€/õpilase kohta
Broneering: SIIN

Orienteerumismäng “Tõved ja tohtrid vanas Tallinnas”

Mäng on sobiv alates 7. klassist. Selle käigus saab avastada vanalinna põnevaid kohti – saab teada, kus asub Piiskopi maja, Dominiiklaste klooster, kui vanaks saab Raeapteek, milline hirmus haigus vaevas linnaelanikke läbi ajaloo, kus asus Püha Barbara kalmistu ja milliseid ravimeid müüdi apteegis, milliseid ravimtaimi kasvatati linnamüüri ääres.  Võistkonnad alustavad ja lõpetavad mängu Kiek in de Köki juurest.

Sobilik: III  kooliaste ja gümnaasium
Kestus: 90 min
Maksumus: 3€/õpilase kohta
Broneering: SIIN

 

Lauamäng “Gildenberg”

Mäng sobib alates 7.eluaastast. Õhtu varjus kogunevad Gildenbergi künka kabelisse vennaskondade juhid, et jagada võim linnas. Sina oled üks neist ja püüad keskaegses hansalinnas võimu haarata. Selleks kasutatakse gildivendade ja gildidesse mittekuuluvate tegelaste kaarte, et nendega ehitisi hõivata. Linnas on kolm ühendust: suurgild ehk kaupmeeste gild, väikegild ehk käsitööliste gild ja Mustpeade vennaskond. Mängu võitja on see mängija, kellel on kõige rohkem punkte ehk kõige suurem mõjujõud linnas.

Sobilik: I-III  kooliaste ja gümnaasium
Kestus: 20-50 min
Maksumus: 5€/õpilase kohta
Osalejad:
 kuni 25
Broneering: SIIN

#aktiivõpe #õuesõpe #meeskonnatöö #iseõppimine