Neitsitorni kohvik

Neitsitorni kohviku väliterrass on suvel avatud kella 10-22.

AVATUD

KOHVIK E–P 10–18,
VÄLITERRASS E–P 10–22.

@neitsitornikohvik

VAATA NEITSITORNI KOHVIKU MENÜÜD

 

Tallinna vanalinna parima vaatega kohvik ootab külastajaid kahel kõrgemal Neitsitorni korrusel ja Taani kuninga aia suveterrassil.

Kohviku külastajail on võimalik tutvuda ka Neitsitorni näitustega tornikohviku kuldajast ning kunagisest kunstnike elupaigast. Tallinna kõige pikem müürikäik on samuti avatud kohvikuna.

Neitsitorni kohvikus tegutsev ettevõte Tornikohvik OÜ pakub lisaks toidule-joogile ka elamuslikke programme, mis kasutavad ära Neitsitorni atmosfääri erilisi võimalusi. Suviti toimuvad terrassil kontserdid, reedeti mängib terrassil ilusa ilma korral ka DJ.

Kohvikusse pääseb ilma muuseumipiletita.

 

NÄITUSED NEITSITORNIS

Neitsitorn tutvustab kohvikukultuuri ajaluguKohviku külastajal on võimalik tasuta vaadata Neitsitorni näitusi:

Näitus “Neitsitorn kui kunstitempel” annab aimu, milline võis välja näha tornis paiknenud ateljee enam kui saja aasta eest, kui siin töötasid akvarellist Carl von Winkler, vennad Kristjan ja Paul Raud, hiljem ka arhitekt Karl Burman sen. ja kunstnik Henrik Olvi. Loe lähemalt

Neitsitorn kui 80. aastate menukohvik – muuseum on kohvikus elustanud killu lähikümnendite ajalugu, taastades ühel tornikorrusel 1980. aastate legendaarse menupaiga interjööri ja atmosfääri. Hiljaaegu jõudis muuseumi tagasi ja külastajate kasutusse 1980. aastate kohviku mööbel, arhitekt Aala Buldase looming. Kohvikunäitusele saab tellida ka kuraatoritundi, kus ajaloolased tutvustavad lähemalt torni ajalugu ja ekspositsiooni.  Loe lähemalt

Keskaega ulatuva ajalooga Neitsitornis avati kohvik Tallinna olümpiaregati aastal, pärast pikki renoveerimistöid 1980. a lõpus. Arhitektuuriajaloolase Villem Raami, arhitekt Tiina Linna ja sisearhitekt Aala Buldase töö tulemusel oli sündinud ainulaadne kohvik, mis ühendas arhitektuuris ühe Tallinna vanima müüritorni moodsa interjööriga.

Kohvikusse pääseb tasuta, samuti saab tasuta tutvuda tornikohviku näitustega.