Tallinna Linnamuuseumi kaks trükist, “Peeter I kokaraamat” ja “Eesti pildis. Fotograaf Carl Sarap” valiti
25 kauneima raamatu hulka
25 Eesti kauneimat raamatut valiti Eesti Rahvusraamatukogu eestvõttel välja 135 kandidaadi seast. Pärjatud said ka Tallinna Linnamuuseumi “Peeter I kokaraamat” ja “Eesti pildis. Fotograaf Carl Sarap”.
“Peeter I kokaraamatu” kohta sõnas žürii:
“Ajastusse ja teemasse sobiv tüpograafia. Tõenäoliselt ainus kontekst, kuhu valitud pealkirjafont üldse sobib. Köite kollane niit töötab hästi nii värvi- kui must-valgetel lehekülgedel. Julge fotode kadreerimine annab kohalolekuefekti. Väljatoomist väärib värvide sügavus katmata paberil.”
Erilises köites trükise nii eesti-, vene- kui ingliskeelsena koostasid Julia Kornejeva ja Irina Krivorukova, fotod tegi Meeli Küttim ning kujundas Angelika Schneider. 120 leheküljelisest raamatust leiab väga mitmekihilise ajaloolise taustaga põnevaid retsepte, aga see pole veel kõik – ülevaate saab ka Kadrioru “vana palee” ehk Peeter I maja loost. Raamatu lehekülgi illustreerivad fotod valmis roogadest ja Peeter I majast ning teosed Tallinna Linnamuuseumi ja Eesti Kunstimuuseumi kunstikogust.
Tegu on esimese väljaandega Tallinna Linnamuuseumi uuest, ajaloolisi retsepte ja muuseumimajade lugusid tutvustavast sarjast „Aja maitsed“, mille järgmises raamatus on kavas tutvustada Tallinna vanima eeslinna, Kalamaja elanikelt kogutud toiduretsepte.
Loe lähemalt SIIT.
1930. aastate Eestit portreteerinud Karl Sarapi fotosid tutvustavat raamatut kirjeldas hindajatekogu nii:
“Võimsa algmaterjaliga on ümber käidud kohase aupakklikusega, väga ilusatest fotodest on tehtud väga ilus raamat. Korralik reprotöö ja järeltöötlus, hea paberivalik, tundlikult valitud taustatoonid, ebatrendikalt maitsekad ja tagasihoidlikud.”
Toeka albumi “Eesti pildis. Fotograaf Carl Sarap” koostas Tallinna Linnamuuseumi fotokogu vanemkoguhoidja Merilis Roosalu ning kujundasid Marje Eelma ja Martin Eelma (Tuumik Stuudio). Albumist leiab Carl Sarapi loomingu paremiku ja kõiki Eesti maakondi hõlmava pildivaliku Eesti maast ja inimestest enne 1940. aastat. Lisaks enam kui 300 fotole on albumis põhjalik uurimus fotograaf Carl Sarapist ja tema elukaaslasest Johanna Triefeldtist. Sarapi lüürilisi fotosid aitavad lahti mõtestada kunstiajaloolase Tiina Abeli ning Sarapi-Triefeldti fotopostkaartide seeria “Kaunis kodumaa” (1936–1940) uurija Kati Sarapiku lühiartiklid.
Loe lähemalt SIIT.
Raamatuid saab soetada Tallinna Linnamuuseumi filiaalidest või tellida e-posti teel aadressilt .