2024 JUUNI SÜNDMUSED

Avame kaks uut näitust ja ilmub üks uus artiklikogumik.

1. juuni

Lastemuuseum Miiamilla Lastepäev ja lastemuuseumi uue artiklikogumiku esitlus.

Muuseumiraamatu “Teekond laste maailmaruumi. Väike tundetarkuse kogumik suurtele” esitlus. Koos muuseumi uue püsinäituse ettevalmistamisega sündinud eksperdinõuannete kogumik lapsevanemaile sisaldab väärt lugemist ka muuseumi tulemata.

2. juuni

Tallinna tasuta muuseumipühapäev kõikides Tallinna Linnamuuseumi filiaalides vanalinnas, Kalamajas ja Kadriorus.
Registreeri oma tasuta pääse

4. juuni

Venekeelne sEkskursioon näituse “Kõlvatu Tallinn” publikuprogrammis
Info ja piletid

6. juuni

UUS NÄITUS
Galerii Seek uue hooaja avamine:
23 kunstnikku toovad vaatajani kaasaegse kehakujutuse fotonäitusega “Keha”. Fotomuuseumi tänavuse teema-aasta oluline väljapanek koondab näitusel  nii fotos kui videos jäädvustatud kehakäsitlused.
Loe lähemalt.

7.-9. juuni

Tallinna vanalinna päevade ekskursioonid vanalinnas ja tegevused lastealal.
Vaata, mida pakuvad vanalinna päevadel Tallinna Linnamuuseumi filiaalid!

8. juunil

Ekskursioon „Kas keskaeg oli ikka pime ja trööstitu?“ Tallinna linnaelumuuseumis
Muuseumi keskaegses kaupmeheelamus räägitakse, mida keskajal söödi-joodi, milliseid riideid kanti ja kuidas elasid tol ajal linnakaupmehed ning käsitöölised. Ekskursioonid toimuvad eesti ja vene keeles.

12. juuni

Kalamaja muuseumi „Minu Kalamaja“ ekskursiooni juhib Keiu Virro.
Külastatakse Keiu lemmikpaiku nagu Kalju tn, Salme tn, Kalamaja park ja Noblessner. Osalemine muuseumikaardi või muuseumipiletiga, mille saab enne ekskursiooni osta muuseumi kassast.

UUS VÄLINÄITUS: MÄLESTUSTE TELEFONIPUTKA

13. juuni

Vana-Kalamaja tänaval Kalma sauna ees avatakse välinäitusena vanaaegne telefoniputka. Selles ei saa vanast telefonist küll helistada, ent saab kuulata 10 lugu Kalamaja inimestelt. Kalamaja muuseumi välinäitus on sündinud koos Kalamaja kogukonnaga ja telefoniputka on edaspidi avatud 24/7.

15. juuni

Kalamaja muuseumi näituse kuraatoriekskursioon Koplisse.

Linnaosa ajaloost rääkiva näituse „Kopli maagiline realism“ kuraator ja kopli elanik Hannele Känd viib tutvuma selle kandi huviväärsustega.

15. juuni

Näituse „Mustamäe. Kas unistuste linn“ publikuprogramm viib rännakule Tallinna esimese magalarajooni minevikku ja tulevikku.
Eesti- ja venekeelsed ekskursioonid algavad Otto Krameri aiast, teejuhiks on Tallinna vene muuseumi juhataja kt ja Mustamäe elanik Denis Jatsenko.

17.–19. juuni

Tallinna Linnamuuseumi suvine linnalaager Tallinna linnaelumuuseumis, Peeter I majas ja Kalamaja muuseumis

Kolme päeva jooksul saab mängida, mürada, avastada ja kuulata huvitavaid lugusid Tallinna ajaloost, meisterdada ja teha muud huvitavat.

18. juuni

Tallinna linnamuuseumist algav sEkskursioon “Kõlvatu Tallinn”

Ekskursioonid laiendavad näituse “Kõlvatu Tallinn” teemasid ning jutustavad konkreetsete paikadega seotud lugusid. Ekskursiooni juhatab Karoli Loo.
Info ja piletid

UUS NÄITUS
21. juuni

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi uue ekspositsiooni avamine

Alates 21. juunist on taas külastajaile avatud linna kõrgeim kaitsetorn. Uus püsinäitus Tallinna kaitsmise ajaloost ulatub suurtükitorni kuuele korrusele. Ajaloolises tulipunktis kohtuvad Tallinna kaitsjate kuulsusrikkad lood läinud sajanditest ja kõige uuem ekspositsioonitehnika.