Tallinna tasuta muuseumipühapäevad:
Tallinna Linnamuuseumi filiaale pääseb kord kuus külastama tasuta

Tasuta muuseumipühapäevadel – tavapäraselt iga kuu esimesel pühapäeval – on Tallinna Linnamuuseumi filiaalid avatud külastajatele tasuta. Kõik on teretulnud nii üksi, pere kui sõpradega!

Tasuta pühapäevade publikuhuvi tõttu võib ette tulla tarvidus korraga muuseumis viibivate külastajate arvu piirata. Palume arvestada võimaliku ooteajaga muuseumi sissepääsul ja täname mõistva suhtumise eest!

NB! Tasuta pühapäevadel on muuseum tasuta avatud üksikkülastajaile. Giidiga grupikülastusi sel päeval vastu ei võeta, et vältida ruumide ületäitumist. 

NB! Fotomuuseumi näitustepaik, Jaani seegi galerii avatakse suvehooajaks koos uue näitusega 26. mail. Enne seda on galerii näitusevahetuseks suletud.

 

Tallinna Linnaelumuuseumis on avatud näitus “SoomEST vabaduse viise otsimas. 1960–1991.”
Samas saab tutvuda ka avahoidlaga muuseumi keldrikorrusel, kus on välja pandud kaunid nõud ja kandelaabrid Tallinna Linnamuuseumi kogudest.
NB! Tasuta pühapäeval ei ole avatud Tallinna linnaelumuuseumi näitus “Kõlvatu Tallinn”. 

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis on fookus bastionikäikudel, kus asetsevad ka taas kahetsusväärselt aktuaalseks muutunud pommivarejendid. Sissepääs muuseumisse on Kiek in de Kökist. Neitsitornis saab tutvuda muuseumi püsinäitusega “Neitsitorn kui kunstitempel” ning taastatud sisustusega kohviku hiilgeaegadest.

Kalamaja muuseumis on ajutiste näituste saalis avatud näitus „Kalarand – igaühe-mereääre kolmas tulemine“.

Tallinna vene muuseumis saab uurida äsja muuseumiauhinna pälvinud eksperimentaalnäitust Muuseumi laboratoorium, mis aitab jutustada eestivene inimeste lugu, samuti Tanja Muravskaja näitust“Hingelähedane sõna. Muuseumi hoone tutvustab ka elumaja arhitektuuri muutumist läbi sajandite.

Lastemuuseum Miiamilla püsinäitust saab vaadata veel viimaseid kuid enne ekspositsiooni vahetust, mille jooksul maja on kuni detsembrini suletud.

Fotomuuseumis on märtsis avatud:
Paola Suhonen alias IvanaHelsinki projekt „Southern booys, southern girls“.
Näitus “Kaduv võlu. Eesti maakoolide elu”. Fotograaf Katrina Tang jälgib dokumentaalprojektiga maakoolide elu alates 2004. aastast siiani.
Saksamaal Hamburgis elava dokumentaalfotograafi Jekaterina Solovjova näitus “Tiir ümber päikese. Kolodozero” jutustab raju loo Tallinnast pärit punk-preestrist Arkadist.

 

Kõik Tallinna Linnamuuseumi näitused leiad ka SIIT.

Tallinna Linnamuuseum ’85 tähistamiseks kooostatud Tallinna mälu aasta kava leiab SIIT. 

 

Tasuta muuseumipühapäev tõi Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse arvukalt huvilisi. Foto Peeter Talvar

Tasuta muuseumipühapäevad on Tallinna linna algatus, et pöörata enam tähelepanu muuseumide igapäevasele tegevusele ja linna rikkalikule kultuurielule ning parandada kultuuri kättesaadavust nii tallinlastele kui ka linna külalistele. Alates 2022. aasta märtsikuust on sissepääs iga kuu esimesel pühapäeval Tallinna linnale kuuluvates muuseumites külastajatele tasuta.

Ettevõtmisse on kaasatud Tallinna Linnamuuseumi seitse ja Tallinna Kirjanduskeskuse kolm muuseumi. Kavas on kaasata ka teisi linnas tegutsevaid muuseume. Tallinn on üks tihedaima muuseumivõrgustikuga linnu Euroopas.

Ootame külla!