TASUTA MUUSEUMIPÜHAPÄEV
taas 4. detsembril:

Tallinna Linnamuuseumi filiaale
saab kord kuus külastada tasuta

Tasuta muuseumipühapäevadel – tavapäraselt iga kuu esimesel pühapäeval – on Tallinna Linnamuuseumi filiaalid avatud tasuta. Kõik on teretulnud nii üksi, pere kui sõpradega!

Tasuta pühapäevade publikuhuvi tõttu võib ette tulla tarvidus korraga muuseumis viibivate külastajate arvu piirata. Palume arvestada võimaliku ooteajaga muuseumi sissepääsul. Täname mõistva suhtumise eest!

  • Tasuta pühapäevadel on muuseum tasuta avatud üksikkülastajaile. Giidiga grupikülastusi sel päeval vastu ei võeta, et vältida ruumide ületäitumist. 
  • Seljakottide jm suurema pagasiga palume näituseruumidesse mitte siseneda. Palume jätta seljakotid jm suuremõõtmeline pagas vabade kappide olemasolul garderoobi.
  • Muuseum ei vastuta valveta jäetud esemete eest.

 

Saa ülevaade kõikidest Tallinna Linnamuuseumi filiaalide näitustest SIIT.

NB! Tasuta pühapäeval ei ole avatud Tallinna linnaelumuuseumi näitus “Kõlvatu Tallinn” ega muuseumi avahoidla. 

Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis on fookus bastionikäikudel. Sissepääs muuseumisse on Kiek in de Kökist. Neitsitornis saab tutvuda muuseumi püsinäitusega “Neitsitorn kui kunstitempel” ning taastatud sisustusega kohviku hiilgeaegadest.

Suletud on Lühikese jala väravatorn, Kiek in de Köki ülemised 3 korrust ja keldrikorrus.

Jaani Seegi galerii näitustehooaeg sai selleks aastaks septembris läbi. Ootame Seegi galeriid külastama jälle 2023 kevadel!

 

Tallinna Linnamuuseum ’85 tähistamiseks kooostatud Tallinna mälu aasta kava leiab SIIT. 

 

Tasuta muuseumipühapäev tõi Tallinna Linnamuuseumi filiaalidesse arvukalt huvilisi. Foto Peeter Talvar

Tasuta muuseumipühapäevad on Tallinna linna algatus, et pöörata enam tähelepanu muuseumide igapäevasele tegevusele ja linna rikkalikule kultuurielule ning parandada kultuuri kättesaadavust nii tallinlastele kui ka linna külalistele. Alates 2022. aasta märtsikuust on sissepääs iga kuu esimesel pühapäeval Tallinna linnale kuuluvates muuseumites külastajatele tasuta.

Ettevõtmisse on kaasatud Tallinna Linnamuuseumi seitse ja Tallinna Kirjanduskeskuse kolm muuseumi. Kavas on kaasata ka teisi linnas tegutsevaid muuseume. Tallinn on üks tihedaima muuseumivõrgustikuga linnu Euroopas.

Ootame külla!