TALLINNA LINNAMUUSEUMI UUDISED

 

Tallinna Linnamuuseumi eelmiste aastate sündmuste ja näituste info leiad SIIT

 

TALLINNA PÄEV: tähista 14.-15. mail koos Tallinna linnamuuseumiga Tallinna e-päeva

13.05.2020

Võta osa Tallinna Linnamuuseumi filiaalide videotuuride esilinastusest, näituste veebikülastustest, ekskursioonidest ja löö kaasa viktoriinis.

 

 

 

FOTOJAHT “PÄEV TALLINNAS”: Fotomuuseum taaselustab koostöös Tallinna linnaga Tallinna Päeva fotojahi

12.05.2020

Fotomuuseum korraldab 15. mail tähistatava Tallinna päeva raames kutsutud professionaalsete fotograafide osalusel fotojahi, elustades fotograaf Jüri Vendelini aastatetaguse sarnase fotoaktsiooni.

 

 

 

 

FOTOMUUSEUMI “ISOLATSIOONIDIALOOGID”: virtuaalnäitus täieneb kuni 18.05.2020

27.04.2020

Et pakkuda eriolukorras loomingulist väljundit ning jäädvustada praeguse kummalise olukorra tunnetust, kutsus Fotomuuseum fotograafe ja -kunstnikke pidama omavahel fotograafilist dialoogi.

 

 

Galaktiline Koroonaviiruse teejuht uudishimulikele lastele

 “GALAKTILINE KOROONAVIIRUSE TEEJUHT UUDISHIMULIKELE LASTELE” – Tallinna Linnamuuseum tõlkis Itaalia lastemuuseumide väljaande

24.04.2020

Lastepärane veebiväljaanne selgitab lastele ja nende peredele, kuidas mikroob meieni jõudis, kuidas see muudab kõigi harjumusi ja mida tähendab ennetamine.

 

 

FOTOGRAAFIA AJAJOON: Fotomuuseumil valmis virtuaalne fotoajaloo telg

20.04.2020

Fotomuuseum koostas uue püsinäituse osana fotograafia ajajoone, kuhu on kantud tähtsamad fotoajaloolised verstapostid.

 

 

 

 

VAATA VEEBIMUUSEUMI: siit leiad Tallinna Linnamuuseumi filiaalide veebimaterjalid

30.03.2020

Sellele lehele koondame veebilingid ja materjalid, mis lubavad muuseumi kogudele, hoonetele ja tegevustele kõikjalt ligi pääseda. Osa siit leitavast on tehtud juba varem muuseumi näituste, kogude ja haridusprogrammide tutvustuseks. Uut lisandub sedamööda, kuidas meie ajaloolased, muuseumipedagoogid, koguhoidjad ja giidid-külastusjuhid loovad uusi veebilahendusi.

 

 

KALAMAJA MUUSEUMI KOGUMISAKTSIOON: Mida Kalamaja mees on kasutanud? Otsime esemeid!

30.03.2020

Muuseumi püsiekspositsiooni ettevalmistused on sealmaal, et komplekteerime osa, mis räägib kohalikust mehest. Et esemete ja fotode kaudu seda lugu paremini rääkida, selleks on meil veel ühtteist puudu. Vaata palun kodus, keldris, pööningul, kuuris ringi – äkki just Sul seisab midagi järgnevast loetelust niisama. Muuseum pakub neile esemetele uut väärikat kohta.

 

 

FOTOMUUSEUMI KODUSED ÜLESANDED: iganädalased uued töövõtted õppurile ja meelelahutajale

25.03.2020

Fotomuuseum viib kokku fotopärandi ja tänapäeva tehnika. Koguhoidjate, kuraatorite ja pedagoogide koostöös jõuab nüüd ja edaspidi publikuni mitmekesine digitaalne materjal. Pakume alternatiivset võimalust kodu- ja kaugõppeks erinevatele vanuserühmadele, aga ka vaba aja veetmiseks pere ja sõpradega.

 

 

 

BASTIONIKÄIGUD 10! Tallinna turismimagnet tähistab sünnipäeva.

25.03.2020.

Ajaloolane Tõnu Pedaru heidab muuseumi ajaveebis pilgu Bastionikäikude muuseumi loomisele, arheoloog Peeter Talvar ehitusaegsele avastusele. Ainulaadne kaitsekompleks pakub võimaluse jalutada läbi fortifikatsioonikunsti ajaloo erinevate etappide ja ühendab maa-alused ja müüride kaitsekäigud koos tornidega ligi kilomeetriseks jalutuskäiguks.

 

 

VIRTUAALNÄITUS “Rännak Tallinna südalinnas”

25.03.2020.

Tallinna Ülikoolis valmis Fotomuuseumi kogude põhjal koostatud arhitektuuriteemaline näitus, mis heidab pilgu Tallinna minevikku ja olevikku ning tutvustab linnasüdame kujunemise ajalugu.

 

 

TALLINNA LINNAMUUSEUMI FILIAALID ON SULETUD KUNI ERIOLUKORRA LÕPUNI! Seni jälgi meie tegemisi veebis!