Ühisnäitus “Kuus objektiivset vaadet” 4.05-29.05

Kuus objektiivset vaadet

Ühisnäituseks on kuus noort autorit pildistanud sama linna – Tallinna, kuid igaüks erinevast vaatepunktist, vastavalt enda elukogemusele. Absoluutse objektiivsuse tagamiseks on kõikide piltide tegemisel kasutatud objektiivi!

Ave Hansen paneb tähele igapäevaseid valguse ja varju liikumisi. Korduv motiiv loob ajatelje ja suurejoonelise panoraami.

Berit-Bärbel Rebane on sündinud nõmmekas ning tänu sellele on tema linnas kõige olulisemateks tegelasteks loomad ja linnud. Tema piltides on palju maha vaatamist, huumorit ja absurdi, mis aitab välja astuda orav-rattas maailmast.

Laura Roomets on leidnud üles futuristliku kvartali, mis oma soomuselise kaitsekihiga ja tõsiseltvõetavusega tekitab aukartust. Mustvalge maailm, mis laiutab vaid mõnisada meetrit lopsakast Kadrioru pargist eemal.

Paula Parts on tartlane ja tänu sellele on tema pilk Tallinnale hoopis teistsugune. Tema vanalinna vaated on kammerlikud ja kodused, sest need ei kajasta keskaegset arhitektuuri, vaid linnavaikuse märkamisaega hubastes sisehoovides.

Sandra Reivik toob kõledate paneelhoonete juurde mängima inimlased, kes võtavad ajutiselt üle selle osa linnaruumist, mida tavaliselt täidavad linnud – linnuruumi.

Urmet Nööri on julge mees, kes on ööpimeduses koos kaameraga jälginud hipsterite ja hipide maju, et koguda fotopaberile nende kodudest välja valguvat valgust. Puumajade soojus, telekate kuma – rahu ja vaikus keset mässavat maailma.

Fotonäitusel osaleva kuue noore autori ühisnimetaks on Tallinna Ülikool. Ühisnäituse kuraator on Eve Kiiler.