MUUSEUMIÖÖ ja KULTUURIÖÖ: 29. augustil tähistame koos

Laupäeval, 29. augustil tähistame tänavu korraga nii kevadel ära jäänud Muuseumiööd kui ka igasuvist Tallinna Kultuuriööd. 

 

Tallinna Linnamuuseumi filiaalid on sel puhul külastajatele tasuta avatud alates kella 14.00, üritustel on võimalik osaleda kuni kella 23.00ni.

 

EKSKURSIOONID

15.00 Linnaretk teemal “Kriminaalne Tallinn” (vene keeles). Algus Kiek in de Kökis, Komandandi tee 2. Eelregistreerimine (kirjuta emaili osalejate arv ja nimed)

16.00 Linnaretk teemal “Kriminaalne Tallinn” (eesti keeles). Algus Kiek in de Kökis, Komandandi tee 2. Eelregistreerimine (kirjuta emaili osalejate arv ja nimed)

17.00 Mänguline ülepildistamise fotoretk Ajapaik.ee rakenduse abil vanalinna põnevamate ajalooliste fotode põhjal. Räägime lugusid vanalinnas toimunud sündmustest ja vaatame ajaloolisi fotosid, kuhu sündmus on talletunud. Õpime tundma Ajapaik.ee rakenduse hingeelu. Igal osalejal võiks kaasas olla isiklik internetiühendusega nutiseade. Kogunemine Fotomuuseumi ees.

18.00 Ekskursioon “Kadrioru pargi lugu” (vene keeles). Alustame enda põnevat teekonda Peeter I maja eest
Registreerimine gruppidesse kohapeal, osalemine tasuta. Tuuride kestvus 40 min.

19.00 Ekskursioon “Kadrioru pargi lugu” (eesti keeles). Alustame enda põnevat teekonda Peeter I maja eest
Registreerimine gruppidesse kohapeal, osalemine tasuta. Tuuride kestvus 40 min.

18.00 Kalamaja lastetuur. Kalamaja lastetuur tutvustab mängulisel teel Kalamaja ja Tallinna ajalugu. Kuidas on Kalamaja nime saanud? Millega on siin piirkonnas tegeletud? Mis iseloomustab Kalamaja arhitektuuri? Milline oli ja on kohalike laste elu? Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

19.00 Kalamaja salatuur. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16.
Kes teeb? Kuhu teeb? Mis on Kalamaja saladused?
Tule kohale ja saad teada!
Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta! NB! Registreerimine tuurile ei ole vajalik.

20.00 Kalamaja aastal 1927. Linnaretkel suundume taas sügisel Kalamaja tänavatel olnud välinäituse „Kuhu ühtegi päikesekiirt ei paista“ radadele. Tutvume fotoreporteri Hans Soosaare 1920. aastatel jäädvustatud pildiseeriaga Kalamaja kasinatest korterioludest ja teeme ajarännaku 90 aasta tagusesse argiellu. Milline oli eluolu keldrikorterites? Mis vaevas ja rõõmustas tolleaegseid Kalamaja elanikke? Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

22.00 Kalamaja kummitustuur. Kordame publiku nõudmisel Kalamaja kummitustuuri! Kas Kalamajas kummitab? Millised on kõige hirmutavamad ja õõvastavamad paigad? Millised lood-legendid pärinevad siit ning on seotud Kalamajaga? Paljud lood on kogunud Kalamaja muuseum eakatelt kalamajakatelt. Algus Kalamaja muuseumi eest, Kotzebue 16. Tuur sobib kogu perele, kestab umbes tunni ja on kõigile tasuta!

LASTEMUUSEUMI AJATUD MÄNGUD (Lastemuuseum Miiamilla hoovis)
Kell 18.00–18.15, 19.00–19.15, 20.00–20.15: 1930. aastate stiilis võimlemise lõbusad veerandtunnid.

Tallinna Linnamuuseumi ühine muuseumiöö mäng “VANAD MAJAD, UUED AJAD ”

Vaata üht vanemat pilti muuseumimajast. Uuri lähemalt, kuidas on maja ajas muutunud! Mitu erinevust leidsid? Tee majast ise foto, kirjuta juurde, mitu erinevust leidsid, ning postita Facebooki või Instagrami #muuseumiöö2020 #vanadmajaduuedajad #filiaalinimi hiljemalt 30.08! Mängus osalejate vahel loositakse välja muuseumipileteid!

NB! PEETER I MAJA ON MUUSEUMIÖÖL SULETUD HOONE TUNDLIKKUSE TÕTTU KLIIMATINGIMUSTE MUUTUSTELE. LOODAME TEIE MÕISTVALE SUHTUMISELE NING PALUME LAHKELT VÕTTA OSA ERIEKSURSIOONIDEST KADRIORU PARGIS!

Täpsema kava leiad Kultuuriöö ja Muuseumiöö lehelt