Rahvuskultuuride päevad 21. septembrist 6. oktoobrini Tallinna Linnamuuseumis

Vaata, millised näitused, kontserdid, loengud ja õpitoad toimuvad Tallinna Linnamuuseumis ja filiaalides Eesti rahvusvähemuste nädalal 21. septembrist 6. oktoobrini!

Muuseumikohvik Neitsitorn, Lühike jalg 9a
25.09–7.10 pakutakse Neitsitornus igal päeval erineva rahvusköögi rooga.
Pakume saksa, rootsi, vene, valgevene, ukraina, mustlas-, juudi ja armeenia kööki. Esmaspäeval 24.09 ja 1.10 on Neitsitorn suletud.

Kolmapäev, 26.09:
Muuseumikohvik Neitsitorn, Lühike jalg 9a
17.30 Loeng „Tallinna rootslaste kogukonna ajaloost ning tänapäevast”.
Kõneleb Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson, pakutakse rootsipäraseid suupisteid, kõlab rahvuslik muusika. Üritusel saab osaleda muuseumi sooduspiletiga 2 €. Registreerimine SIIN või või telefonil 6012751

Tallinna Vene Muuseum, Pikk 29a
17.30 Udmurdi kunstniku Stanislav Antipovi maalinäituse „Mustrite kõla“ avamine ja kontsert
Näitus tutvustab Venemaal elavate soome-ugri rahvaste kultuuri, lisaks maalidele on eksponeeritud rahvariided, ehted, muusikariistad jm. Kontserdil esitab Eesti muusika ja teatriakadeemia doktorant Maria Korepanova udmurdi ja bessermanni rahva seast pärit laule. Esituse traditsioonitruudus on teinud Maria rahvusvaheliselt tuntud esinejaks. Mari lauljanna Anna Mišina ja viiulimängija Inga Pogonina (mõlemad Tartu Ülikooli doktorandid) esitavad iidseid mari viise ning autorilugusid.

Neljapäev, 27.09
Muuseumikohvik Neitsitorn, Lühike jalg 9a
17.30 Loeng „Liibanonlasena Tallinnas“
Kõneleb Liibanoni päritolu kunstnik ja filmiajaloolane Hannah Geara, kes on Tallinnas elanud 10 aastat. Pakutakse liibanonipäraseid suupisteid, kõlab rahvuslik muusika. Pilet 2 €. Registreerimine SIIN või või tel 6012751

Reede, 28.09
Tallinna Linnamuuseum, Vene 17
18.00–20.00 Teadlaste Öö Tallinna Linnamuuseumis
Avatud erinäitus „Püha reliikvia“
Erinäitus on avatud 18. septembrist 30. septembrini. Erinäitusel on välja pandud Pirita kloostrist leitud reliikvia – pühaku säilmed. Reliikvia tõttu oli Pirita klooster keskajal Eesti alal üks olulisemaid palverännupaikasid. Toonaste palverändurite seas oli inimesi eri rahvuste ja seisuste seast. Peale reliikvia näeb Tallinna Linnamuuseumi püsiekspositsioonis teisigi Pirita kloostrist pärit esemeid, näiteks palveränduri märki, sõrmuseid jm.
18.00 Palverändudest tuna ja täna arutleb Lagle Parek
18.00–19.30 Töötuba lastele ja teistele uudishimulikele

Laupäev, 29.09
Kadrioru lastemuuseum Miiamilla, Koidula 21c
12.00 Perehommik: LÄTI 100
Laulud, mängud ja muinasjutt Lätist. Külas on lapsed Tallinna läti rahvuskoolist Taurenis. Mängud, lust ja tants koos läti lastega.
Kontakt: Eva Kaarli, Tallinna läti rahvuskool Taurenis, +372-5188285,

Kolmapäev, 3.10
Muuseumikohvik Neitsitorn, Lühike jalg 9a
17.30 Loeng „Aserbaidžaanlaste Tallinn“
Räägitakse aserbaidžaani kogukonnast Tallinnas, pakutakse aserbaidžaanipäraseid suupisteid, kõlab rahvuslik muusika. Kõneleb Jelena Ahmedova. Pilet 2 €. Registreerimine SIIN või või tel 6012751.

Laupäev, 6.10
Tallinna Vene Muuseum, Pikk 29a
12.00 Eestikeelne loeng: Fenno-Ugria Asutuse nõunik, ajaloolane Jaak Prozes räägib Venemaal elavatest soome-ugri rahvastest. Pilet 2 €

14.00 Venekeelne loeng: Venemaal elavatest soome-ugri rahvastest räägib etnoloog, Tallinna vene muuseumi pedagoog, PhD Lyudmila Yamurzina.

Programmis veel:

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla, Koidula 21c
6.10 Tšehhi lastekultuuri päev
Tšehhi lastekultuurile pühendatud päev täis mänge, meisterdusi ja huvitavaid kohtumisi.

Rahvuskultuuride päevad 2018

Korraldajad:
Tallinna Kultuuriamet
Tallinna Rahvaülikool
Eesti folkloorinõukogu
EELK Tallinna Rootsi-Mihkli kogudus
Vene Kultuurikeskus
Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liit Eestis
Kultuuriühendus “Kirill ja Meffodi”
Rahvusvaheline Rahvuskultuuride Ühenduste Liit LÜÜRA
Müstika Tantsustuudio