„TALSINKI ühised mälestused“. Tallinna Linnamuuseumi näitus Tammsaare pargis

Tallinna Linnamuuseum koos Helsingi Linnamuuseumiga meenutab näitustega kahe linna vahel kulgeva kultuurisilla ajalugu.

Tammsaare pargi galeriis on juulist kuni septembri lõpuni avatud humoorikas näitus „TALSINKI ühised mälestused“. See kirju mosaiik meenutab 1960.-1990. aastatel oluliseks muutunud “läänelikke” sündmusi, nähtusi ja superstaare, mis tänu aktiivsele Soome TV jälgimisele said lähedaseks paljudele tallinlastele. Üle Soome lahe leviv telepilt võimaldas Põhja-Eestis näha ka maailmas toimuvaid päevakajalisi sündmusi, mida Nõukogude Liidus püüti kas maha vaikida või siis ajakirjanduse vahendusel serveerida üksnes kommunistlikule parteile sobivas valguses. Tänu sellele “aknale” vabasse maailma olid Eesti inimesed palju paremini kursis mujal maailmas toimuvaga, kui see Nõukogude Liidus mujal võimalik.

Näitus on tollastelt noortelt tänastele noortele teadmiseks, ja meenutuseks vanematele!

 

Tänavu möödub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest ja Soome Instituudi loomisest.

Tammsaare galeriis näha olev näitus on ühtlasi ka sissejuhatus 14. augustist Tallinna Linnamuuseumis avatavale näitusele „SoomEst vabaduse viise otsimas“.
Oktoobris avatakse ka Helsingi Linnamuuseumis näitus „Armas Tallinn – lugusid naaberlinnast“. Tegemist on kahe linna sõprusnäitustega, mille loomeprotsess on toimunud paralleelselt ja koostöös kahes pealinnas.

Täname Tallinna Kultuuri- ja Spordiametit näituse toetamise eest!

Graafiline kujundus Allan Hmelnitski
Stendid trükkis Grano OÜ
Näituse info: Anneli Jalava kontakt
Tammsaare pargis pildistas Meeli Küttim