Vitriininäitus “MON FAIBLE 2” tutvustab kollektsionäär Tõnu Laugu kogu

Tallinna Linnamuuseumi vitriininäituste sari “KOGUJA” tutvustab järjekorras kolmandal näitusel klaasi ja keraamikat kollektsionääri ja metallikunstniku Tõnu Laugu kogudest.

Vitriininäitusel “MON FAIBLE 2″* on esindatud huvitav kollektsioon Läti ja Venemaa figuurpudeleid, haruldane tsitriinkristallist Lorupi karahvin, aga ka Langebrauni maalingutega figuurpudelid, mis on valmistatud Riia Jesseni vabriku toorikute baasil. Läti päritolu 1880.-1890. aastate toodang moodustabki kaaluka osa väljapanekust. Tõnu Lauk rõhutab veel Ruhnu eramuuseumi – Buldersi talu aidamuuseumi olulisust näituse loomisel.
Kollektsionäär, metallikunstnik ja “kultuuriohvitser”, nagu Tõnu Lauk ennast ise nimetab, on ta pühendunud kultuuri päästetööle, talletades oma kogudesse siinseid kultuurikihistusi, millel oleks oht muidu sattuda Eestist väljapoole.
Tallinna Linnamuuseumi II korruse vitriininäituste sari “Koguja” tutvustab erinevate kollektsionääride kogusid. Eelnevad näitused olid koostatud Jaanus Idla ning Jüri ja Aet Kuuskemaa kogudest.

Lisaks uuele näitusele on võimalik tutvuda ka Tallinna Linnamuuseumi keraamika avahoidlaga, kus portselan- ja fajanssesemed Eestist, Euroopast, Hiinast ning Jaapanist on eksponeeritud kõrvuti koobaltmaalingutega ahjukahlite ja Madalmaadest pärit keraamiliste seinaplaatidega.

 

*Sama nime – Mon faible (pr minu nõrkus) kandis Tõnu Laugu eelmine klaasesemete näitus, nagu ka Tallinna raeapteeker Johann Burchardi 1802. aastal asutatud erakogu.