Fotomuuseumi virtuaalnäitus “Isolatsioonidialoogid”

FOTOGRAAFID PEAVAD PILDILISI ISOLATSIOONIDIALOOGE

Üle 120 Eesti fotograafi osaleb Fotomuuseumi suurprojektis “Isolatsioonidialoogid”. 

VAATA VIRTUAALNÄITUST SIIT

Et pakkuda karantiiniperioodil loomingulist väljundit ning jäädvustada hetke kummalise olukorra tunnetust, kutsus Fotomuuseum fotograafe ja -kunstnikke pidama omavahel fotograafilist dialoogi. Eriolukorra lõpuni (18. maini 2020) kestnud projekt on veebileheküljel linnamuuseum.ee/dialoogid toimuv sõnatu kahekõneline peegeldus isolatsioonile. Vaatajal on võimalik tulla ikka ja jälle “Isolatsioonidialoogide” juurde tagasi ja uurida eraldatuses olemise emotsioonide arengut. 

Fotomuuseumi projekti algataja ja vedaja Annika Haas selgitab dialoogide põhimõtteid järgmiselt: „Kunstnikud on palutud projekti osalema kutsetega ja loovad oma visuaalsed vestlused paarides. Iga foto on vastus vestluspartneri eelnevale fotole ja nii sünnib dialoog. Vestlusteema ei pea ilmtingimata olema otseselt isolatsioonis olemisest. See on projekti ühenduskoht, mis fotograafid omavahel kokku toob. Talletame seda erilist olukorda tunnetuslikult. Fotograafid võivad oma visuaalses kahekõnes rääkida, millest iganes soovivad, sest nii ehk naa on praegune eluline kontekst mõjutatud karantiinist. Projekti eesmärk ja tulemus on iga fotograafi isiklikus isolatsioonitunnetuses tekkinud maailmapildi edasiandmine vaatajaile, selle kaasajas omapärase füüsilise ja vaimse situatsiooni kajastus ajaloolise faktina, kuid samas kunstilises võtmes.”

Isolatsioonidialoogid on inspireeritud peatselt Fotomuuseumis esitletavast Alena Shminke ja Mike Rossi näitusest “Dialoogid”. Kaks kunstnikku, olles ise teineteisest sadu kilomeetreid eemal, alustasid omavahel fotograafilist dialoogi. See viis ootamatute tulemusteni, avades kahe teineteise jaoks täiesti tundmatu inimese sisemaailma, läbielamisi ja maailmatunnetust.

Projekti algatajad ja vedajad on Annika Haas ja Johanna Rannula. Pildiliste kahekõnede töid avaldatakse lisaks „Isolatsioonidialoogide“ veebisaidile jooksvalt ka Fotomuuseumi sotsiaalmeedia lehekülgedel (Instagram, Facebook). Eriolukorra möödudes saavad kunstnike-vahelised dialoogid raamatuks ja näituseks.

Virtuaalnäituse kujundus: Ann Vaida ja Emily Aalde.

Täname kõiki osalevaid fotograafe!

VIRTUAALNÄITUS AVANEB SIIT


Lisainfo:

Annika Haas, Fotomuuseumi ürituste ja projektide koordinaator

Tel 56610694 

Johanna Rannula, Tallinna Linnamuuseumi näituste projektijuht

Esilehe pildi autor: Joosep Kivimäe “24.04.20”

 


Autor: Iris Kivisalu “23.04.20”

 


Autor: Sten-Erik Remmel “21.04.20”

 


Autor: Anrike Piel “23.04.20”

 


Autor: Joosep Kivimäe “24.04.20”