Tule osale 5. jaanuaril vanalinna jõulumängus!

ÜLE LINNA JÕULUD

Tallinna Linnamuuseumi jõulumäng “Üle linna jõulud!” toimub neljas vanalinna muuseumis 5. jaanuaril kell 11–16. Otsi muuseumidest üles jõuluvana, koolipapa, fotovana ja tornivaht!

Jõulud panevad linna särama! Linnaväljakule kerkib jõulukuusk ja tänavate kohal hõljub piparkoogilõhna. Nii kodus kui ka koolis valmistutakse jõulupeoks, fotoateljees saab üles pildistatud iga väiksemgi linnaelanik. Kõige kiirem on aga linna vanal tornivahil, sest just tema kannab hoolt jõulurahu eest. Kõlavad jõulukontserdid, mängitakse ringmänge ja meisterdatakse jõulukaunistusi!

Fotomuuseum, Raekoja 4/6

Fotomuuseum raevanglasJõulud fotoateljees

Enne jõule on fotoateljees palju sagimist, sest kõik soovivad saada endast ja oma perest jõulufotot. Ikka selleks, et kaugemal elavaid sugulasi ning sõpru rõõmustada. Fotograaf Peeter on vana tuntud fotomees, kes teab kõiki fotograafia saladusi ja nippe.

Tule kohtu fotovanaga, lase endast üks pilt teha ja õpi ise tsüanotüüpiat tegema. 

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Komandandi tee 2

Jõulurahu suurtükitornis

Vanades kaitsetornides valitseb jõulumeeleolu, tornivaht Hans Schulte võtab vastu külalisi. Kuna tornivahil on jõulude eel kiireid tegemisi, siis nõuab tema ülesleidmine nutikust. Põnevas otsimismängus saab tuttavaks ka teiste oluliste linnaelanikega.

Kiek in de Kökis ja Lühikese jala väravatornis mängitakse muusikat ning saab meisterdada, salapärased bastionikäigud on lahti kõikidele huvilistele.
Neitsitornis on avatud kohvik.

Kõigil päevadel kõlab advendiaja muusika ammustest aegadest ja ka tänapäevast!

  • Kell 12 – vanade keelpillide ansambel Inscientia Beata Kiek in de Kökis
  • Kell 14 – Peeter Klaas viola da gamba’l Lühikese jala väravatornis
  • Kell 15 – vanade keelpillide ansambel Inscientia Beata Kiek in de Kökis
Tallinna vene muuseum, Pikk 29a

Kooli jõulupidu

Tallinna vene muuseumTallinna vene muuseumis satud linnakooli, kus valmistutakse jõulupeoks. Külalisi võtab vastu koolipapa, kes pakub teed, pajatab lugusid kaugetest kooliaegadest ning esitab vene klassikute jõululuuletusi.

Üheskoos kaunistatakse jõulupuud ja meisterdatakse maski.
Julgemad saavad oskuse proovile panna kurni- või doominomängus.
Kell 13 toimub sopran Maria Veretenina jõululaulude kontsert 

Linnamuuseum, Vene 17

Jõuluks koju!

Linnamuuseumi kaupmehemajaJõulu eel on linnakodu siginat-saginat täis, sest kogu pere valmistub pühadeks. Kuusk on juba tuppa toodud ja toad kaunistatud. Tule pererahvale appi kingipakke ja jõuluehteid meisterdama. Ka linnaloomad ja -linnukesed saavad kingituseks ilusa ja maitsva kõhutäie. Levivad kuuldused, et jõuluvana võib samuti jõulukodust läbi astuda, kuid enne seda saab jõulusalmi lugemist harjutada neljajalgsete pereliikmetega, kes kuulavad hoolega ning näitavad ka ise, milliseid trikke nemad paki saamiseks plaanivad teha.

Muuseumisse tulevad LUGEMISKOERAD Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingust.
Kell 11–12 ja 14–15 aitavad lugeda Veera Terestsenkova ja Elba ning Inga Sild ja Rianna.

 

PILETID

Jõuluprogrammi piletiga saab nelja muuseumi külastada kõigil kolmel päeval, 8.–9. detsembril ja 5. jaanuaril kell 11–16.
täispilet 15 € 
sooduspilet 9 €
perepilet 25 €
koolieelikud tasuta

NB! Jaga infot ürituse kohta ka sõbraga! Vene- ja inglisekeelse teksti leiad samast meie kodulehelt!
Sündmuse leiad ka muuseumi lehelt Facebookis