Tallinna Linnamuuseumi väljaanded

Aastaraamat_2010

TALLINNA LINNAMUUSEUMI AASTARAAMATUD

Tallinna Linnamuuseumi aastaraamatud ilmusid alates aastast 1992 kuni 2012.

2017 on kavas traditsiooni uuendada ja artiklikogumik ilmub muuseumi juubeliks.

 

 

UUDISKIRI “LAEGAS”

Tallinna Linnamuuseumi ja filiaalide tegevussuundadest ja sündmustest saad ülevaate uudiskirjast Laegas, mis ilmub alates aastast 2015 kord aastas. Uudiskiri on hea infoallikas lapsevanemale, pedagoogile ja ajaloohuvilisele, pakkudes põgusat ülevaadet avatavatest näitustest, teemapäevadest, muuseumitundidest ja ekskursioonidest, mis Tallinna Linnamuuseumi alla koondunud tosinas muuseumis toimuvad.

Laegas 2017 on leitav siit:

 

 

Tallinna Linnamuuseumi haridusprogrammid 2016

Hariduskavad 2016

HARIDUSPROGRAMMID

Ülevaade muuseumis tehtavast haridustööst ja Tallinna Linnamuuseumi filiaalide muuseumitundide lühikirjeldused on koondatud ühisesse vihikusse. Tänavuse haridusprogrammide ühisvihiku saad alla laadida SIIT.

 

 

 

Tallinna väiketöökodade kristall 1935-1940

Tallinna väiketöökodade kristall 1935-1940

TALLINNA VÄIKETÖÖKODADE KRISTALL 1935–1940

Väljaanne tutvustab tallinnas 1930. aastate II poolel tegutsenud vähetuntud kristallilihvimise töökodasid. Üheaegselt Johannes Lorupi klaasivabrikuga tegutses Tallinnas terve rida kristallilihvimise väiketöökodasid, kus kaunistati enamasti välismaalt sisse toodud kristallitoorikuid välismaiste mustrite eeskujul. Mõnes töökojas tegutses lühiajaliselt ka oma kavandajaid, kes püüdsid võõraste kaunistuste vahele põimida eestipäraseid motiive. Nendest ettevõtetest kasvas välja Eesti oma lihvijate kaader. Mitmed lihvimistöökodades väljaõppinud oskustöölised – kristallilihvimise spetsialistid  ja ka kunstnik-kavandaja Agnes Ney siirdusid eri aegadel Johannes Lorupi klaasivabrikusse, andes oma panuse ka selle ettevõtte heasse käekäiku.

Albumiosa annab ülevaate viie väiketöökoja tänaseks harulduseks muutunud toodangust kaubamärkidega “Geve Kristall”, “Ippe Kristall”, Briljant”, “Aare”, “Tinakristall A. Amos”.

Eesti ja inglise keeles. Autor Urve Mankin, kujundaja Anne Järvpõld, fotograaf Jaan Künnap.

 

Raevaibad. Tallinna Linnamuuseum_2004

Raevaibad.

TALLINNA RAE PILTVAIBAD

Tallinna rae piltvaibad on aastal 1547 Tallinna raekojale kootud seina- ja pingivaibad. Looduslike tekstiilivärvidega villavaibad on valmistatud Madalmaades Enghieni linnas ja kujutavad Piibliainelisi kuningas Saalomoni loo motiive. Tellija tunnusena on vaipadesse kootud kolm Tallinna vappi. Alates 1937. aastast kuuluvad vaibad Tallinna Linnamuuseumi varade hulka, Raekoja kodanikesaalis eksponeeritakse aastal 2004 Tallinna raekoja 600. juubeliks Inglismaal, Oxfordis firma Hines of Oxford poolt valmistatud koopiat.
Koostaja: Urve Mankin, kujundaja: Anne Järvpõld. Tallinna Linnamuuseum 2004.

 

 TALLINNA LINNAMUUSEUMI E-VÄLJAANDED

PUITMAHUTID
Tallinna Linnamuuseumi konservaator Jaan Märss on koostanud põhjaliku ülevaate ajaloolistest puidust mahutitest ja nende arenguloo kiviajast tänapäevani.

LUKUD JA SULGURID
Tallinna Linnamuuseumi konservaator Jaan Märss on koostanud põhjaliku ülevaate ajaloolistest lukkudest ja sulguritest.

 

Tallinna Linnamuuseumi vana veebilehe leiab siit.