Vene tn. 17 asuva Linnamuuseumi hoone ajalugu ulatub tagasi 14. sajandisse. Muuseumi ekspositsioon tutvustab Tallinna ajalugu muinasaja lõpust kuni Eesti taasiseseisvumiseni.

MUUSEUM ON AVATUD:

T–P 10.30–18.00. Kassa suletakse 17.30

Suletud: Esmaspäeviti ja riiklikel pühadel

Riiklike pühade eel suletakse muuseum 3 tundi varem: 23. veebruaril, 22. juunil, 23. detsembril, 31. detsembril

Uus vitriininäitus „Helk ja läbipaistvus. Klaas Aet ja Jüri Kuuskemaa kogust“ Tallinna Linnamuuseumi keskaegses kaupmehemajas

Tallinna Linnamuuseumi teise korruse trepigaleriis avati 18. oktoobrist uus
väike vitriininäitus „Helk ja läbipaistvus. Klaas Aet ja Jüri Kuuskemaa
kogust.“ Linnamuuseumi väiksed vitriininäitused annavad võimaluse tutvustada
põnevamaid tahke siinsete kollektsionääride ja uurijate kogudest, mis muidu
on avalikkuse pilgu eest enamaltjaolt varjatud. Loe lähemalt

Arheoloogiasügis!

Oktoobris algab Tallinna Linnamuuseumi keskaegses kaupmehemajas Vene 17 Arheoloogiasügis! Tartu ülikooli teadurid tutvustavad Tallinna ja Harjumaa uusimaid arheoloogilisi avastusi ja põnevamaid teadustöid. Sügise lõpetab 27. novembril meeleolukas perepäev „Killud toovad õnne!”

27. oktoobril kell 17. 30 Arheoloogiasügise avaloeng:

„Lõilasmäe pealuu – rabalaibad – rahvapärimus”. Pikne Kama (Tartu Ülikool).

Augustis leidsid kaks matkajat Lõilasmäe järve lähistelt turbakaevandusala servast inimese pealuu. Kohale kutsuti politsei, kes viis leiu minema, kuid õnneks jõudis informatsioon inimjäänustest ka arheoloogideni. Leid tekitab palju küsimusi: kui vana on see kolju; miks leiti inimsäilmed turbast; kus paikneb ülejäänud luustik? Võimalik, et tegemist on Euroopas laiemalt tuntud rabalaipade fenomeniga, mille kohta on teateid ka Eestist. Ettekandes tutvustatakse teisi arheoloogilisi leide ja soolaipade temaatikaga seotud pärimust ning vaadeldakse antud leide Euroopa kontekstis laiemalt. REGISTREERIN

10. novembril kell 17. 30: Arheoloogiasügise 2. loeng

„Koljud võllamäelt ehk Tallinna pättide elu ja surm”. Martin Malve (Tartu Ülikool).

1994. aastal kaevati täielikult läbi Tallinna peamine võllamägi. Kivist hukkamis- ja kohtumõistmispaik rajati 14. ja 15. sajandi vahetusel ning oli kasutusel kuni 18. sajandi keskpaigani. Uuringute käigus leiti osaliselt säilinud võllase kolmnurkne paekivist alus. Välja puhastati ka 20 matust ja võllase sisemusest leiti u 50 lõhutud koljut. Nüüd, üle 20 aasta hiljem, vaadati kogu ülimalt huvitav luuaines uuesti läbi. Käesoleva ettekande eesmärgiks on anda täielik ülevaade luustikel esinenud vigastustest, mis võiksid viidata hukkamisele ning anda aimu tolleaegsete pättide tervisest ja eluviisist. REGISTREERIN

24. novembril kell 17. 30 Arheoloogiasügise 3. loeng:

14. sajandi veejuhe ja teised põnevad leiud – arheoloogilised kaevamised Tallinnas Pärnu mnt 31, 33 ja 35 kinnistul. Andres Tvauri (Tartu Ülikool)

2016. aasta augustis-septembris toimusid arheoloogilised päästekaevamised Tallinnas Pärnu mnt 31, 33 ja 35 kinnistul seoses elamu- ja büroohoonete ehitusega. Tegemist on muinsuskaitse all oleva asulakohaga, mille dateering jääb ajavahemikku II at eKr – 16. saj pKr. Kaevamiste käigus uuriti käsitsi läbi ca 3500 m2 suurune ala. Kaevamiste uhkeim leid on 14. sajandil rajatud Ülemiste veejuhe, mis on ainulaadne terves Põhja-Euroopas. Leidudest moodustab suurema osa keraamika, millest vanimad killud dateeruvad eelrooma rauaaega.REGISTREERIN

27. novembril kell 11-16 Arheoloogia perepäev „Killud toovad õnne” eesti ja vene keeles.

Arheoloogiasügis lõpeb esimesel advendil meeleoluka perepäevaga. Erilise tähelepanu all on seekord arheoloogiliste esemete killud. Perepäeval leiad vastuse küsimusele, mida need killud meile räägivad ja kuidas panevad arheoloogid nende põhjal kokku pildi minevikust.

Perepäeval toimuvad mitmed töötoad, kus lapsed saavad meisterdada ja kätt proovida eksperimentaalarheoloogias. Saab proovida ka arheoloogilisi väljakaevamisi! Huvilised saavad ise leitud potikillu põhjal mõelda, mis ese see kunagi on olnud.

Ekskursioonidel tutvustatakse linnamuuseumis eksponeeritavaid arheoloogilisi leide. Ekskursioonid toimuvad nii eesti kui ka vene keeles.

Sissepääs muuseumipiletiga.

Arheoloogiasügise loengud toimuvad Tallinna Linnamuuseumi keskaegses kaupmehemajas Vene 17, sissepääs 3 €. Perepäevale pääseb muuseumipiletiga ja registreerima ei pea.

27. oktoober “Lõilasmäe pealuu – rabalaibad – rahvapärimus” Pikne Kama (Tartu Ülikool): REGISTREERIN

10. november “Koljud võllamäelt ehk Tallinna pättide elu ja surm” Martin Malve (Tartu Ülikool): REGISTREERIN

24. november “14. sajandi veejuhe ja teised põnevad leiud – arheoloogilised kaevamised Tallinnas Pärnu mnt 31, 33 ja 35 kinnistul” Andres Tvauri (Tartu Ülikool): REGISTREERIN

Tallinna Linnamuuseum toob koolivaheaega vaheldust

Sügisvaheajal toimub Tallinna Linnamuuseumis palju põnevat igas vanuses lastele ja noortele. Kõik muuseumihooned nii Tallinna vanalinnas kui Kadriorus ootavad külla ka terve perega!

Foto: Jäljeküttide muuseumitund Tallinna Linnamuuseumi keskaegses kaupmehemajas. Tule muuseumi, kuni jälg on veel kuum!

Linnamuuseumi keskaegne kaupmehemaja, suurtükitorn Kiek in de Kök ja Fotomuuseum:

24.–25. okt kell 10–16 toimub kolme muuseumi avastusretk “Jäljekütid vanalinnas”.

Kolm vanalinna muuseumi kutsuvad 7–10 aastaseid uudishimulikke lapsi kahepäevasele laager-avastusretkele. Hakkame jäljeküttideks ja uurime ajahamba jälgi vanalinnas, saame teada, kuidas valguse jälg on näha paberil, jalutame keskaegse kaupmehe jälgedes.

Suurtükitornis Kiek in de Kök saab teada, millise maski taha varjus katkutohter ja kuidas näevad välja maa-alused käigud.

Fotomuuseumis proovime uurida maailma läbi objektiivi ja teha spioonitööd.

Tallinna Linnamuuseumi keskaegses kaupmehemajas rändame ajas tagasi, tutvume keskaegse eluga ja mängime gildimeestega seotud põnevaid mänge. Jagub meisterdamist, mänge ja seiklusi.

Kahepäevase retke hind on 30 € ja see sisaldab sooja lõunat, muuseumipileteid ja materjalikulu. Osalemiseks on vaja registreerida!

üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/1585986231710500/, Info: made.isak@linnamuuseum.ee, 615 5184.

Tallinna Linnamuuseumi keskaegne kaupmehemaja:

23. okt kell 11–16 toimub Vene 17 eesti ja vene keeles perepäev „Muuseum ärkab ellu”.

Tallinna Linnamuuseum ärkab üheks päevaks ellu. Selle päeva jooksul saab kohata kaupmehemajas 500 aastat tagasi elanud tegelasi ja uurida, milline oli nende eluolu. Külalised saavad teada, kuidas käidi toona riides, mida söödi-joodi ja kuidas lahutati meelt. Lisaks näeb, milliseid kõnekaid esemeid muuseumis leidub. Oodatud on nii suured kui ka väikesed!

Info: haridus@linnamuuseum.ee, 615 5180, osalemine muuseumipiletiga.

A.H. Tammsaare muuseum:

19.-22. okt; 26.-29. okt; 2.-5. nov kell 11-17 ootame noori osalema „Avatud mänguväljadel”. A. H. Tammsaare muuseumis Koidula 12a toimub eesti k mängurühm „Avastame muuseumi mängides” 7-10aastastele lastele.
http://avatudfestival.ee/et/manguvaljad/tallinna-linnamuuseum-10-14-a/

Kalamaja lastemuuseum Miiamilla:

22. okt kell 11-12.30 ja 13-15 on Kalamaja lastemuuseumis Miiamilla Kotzebue 16 „Aardelaegaste meisterdamise laupäev”. Töötubades valmistame igaüks ühe imeilusa laeka väärtuslike asjade hoidmiseks. Oodatud on 5-12 a lastega pered, sissepääs perele 6 €, üksikmeisterdajale 3 €.

28. okt kell 12-13.30 ja 15-16.30 toimub töötuba „Paberist vanalinn” 7 -12 a lastele.

Veel on avatud näitus „Paberist võlutud”. Töötubades voldime ja kleebime paberist vanalinna maju, nii raamatu järgi kui ka joonistame ise. Töötoa tasu 3 €.www.linnamuuseum.ee/lastemuuseum, tel 641 3491, 5309 9772

Tallinna Vene Muuseumis Pikk 29A:

25. oktoobril 13-14.15 venekeelne muuseumitund „Elu nagu turg”.

Tutvume Revali turgude saamislooga. Saame teada, kus ja millega kaubeldi siin 19. sajandil ja millised maksevahendid olid kasutuses impeeriumiaegses Eestimaa kubermangu pealinnas. Palume registreerida julia.kornejeva@linnamuuseum.ee, tel 53052151

28. oktoobril 14 – 15.15 venekeelne ekskursioon „Vene kultuuri radadel” 12-18 aastastele noortele ja nende vanematele.

Ammustest aegadest on eesti ja vene linnakultuuri üheks puutepunktiks olnud Reval. Meie vanalinn hoiab hoolikalt mitmesaja aasta vanust kultuuripärandit. Muuseumitund viib rännakule ajas ja ruumis mööda Revali tänavaid, tutvustades vene kogukonna tekkelugu 13. sajandist kuni 20. sajandi alguseni.

Ekskursioon algab Tallinna Vene Muuseumis Pikk 29A. Palume registreerida julia.kornejeva@linnamuuseum.ee, tel 53052151

Peeter I Majamuuseum Mäekalda 2:

26. oktoobril 13.00-14.15 venekeelne muuseumitund „Peetri maja lugu”

Tutvume 17. sajandi lõpust pärineva mõisahoone ajalooga ja saame teada, miks seda väikest hoonet kutsutakse “Peetri vanaks paleeks”. 300 aasta vanused muuseumiesemed jutustavad mõndagi huvitavat Peetrist ja Katariinast.

Palume registreerida julia.kornejeva@linnamuuseum.ee, tel 53052151

Foto Tallinna Linnamuuseum, Nadežda Saar

MUUSEUM ÄRKAB ELLU!

Perepäev Tallinna Linnamuuseumis

23. oktoober kell 11.00–16.00

Tallinna Linnamuuseum ärkab üheks päevaks ellu!
Keskaegses kaupmehemajas toimuvad sel päeval imelised sündmused. Muuseumitöötajad kehastuvad ümber perekond Vianti liikmeteks, kes pajatavad oma elust ja tegemistest umbes 500 aastat tagasi. Kohal on kaupmees Hans Viant ise, koos abikaasa ja teenijaga. Kaupmees kutsub üheskoos lauamänge mängima ja elust Revali linnas rääkima, teenijatüdrukuga saab õunu lõigata, emand tutvustab oma tubaseid tegevusi ning pajatab naiserollist XVI sajandi Liivimaal. Külla tuleb ka palgasõdur – kauge sugulane Saksamaalt – ja näitab oma uhkeid relvi ning räägib sõjast. „Külalistega minevikust“ saab läbida lõbusaid katseid. Lisaks saab igaüks ise proovida keskaegseid riideid.

Kõikide osalejate vahel loositakse välja muuseumi kinkekaarte.
Sissepääs muuseumipiletiga.
Lisainfo: haridus@linnamuuseum.ee, tel. 6155 180

Üritus kuulub muuseumidevahelise festivali „Avatud mänguväljad“paralleelprogrammi.
http://avatudfestival.ee/et/manguvaljad/sundmused-tallinnas/

Tallinna Linnamuuseumi töö hinnati tulemuslikuks

Tallinna Linnamuuseum on aastatel 2014-2015 tegutsenud Tallinna kultuuripärandi väärtustamisel, haridustöös ja rahvusvähemuste kaasamisel eesmärgipäraselt, tõdes Tallinna Linnavolikogu revisjon. Loe lähemalt

Tallinna Linnamuuseumi lugudepagas ühendab ajaloo turismimaailmaga

2016. aasta Eesti Muuseumimeene Auhindadel EMMA pälvis II koha Tallinna Linnamuuseumi E. Vilde muuseumi ukserääkija „Ära sega! Loen Vildet”. Muuseumi identiteeti kandev meene toob “Vilde lugemise” tänasesse päeva ja ka ootamatusse konteksti.

Nn. ukserääkija (inglise k doorhanger) on tavaelus kasutusel peamiselt hotellides ja firmakingitusena. Uus meene on hästi vastu võetud noorema külastaja poolt ja andnud inspiratsiooni ka muuseumitundele.

Reisimees Vilde kõrval, kes oma elus mõnegi päeva hotellides veetis, on teisedki muuseumi filiaalid andnud oma panuse turismivaldkonda. Tallinna Linnamuuseum on Tallinnaga seotud lugude ja legendide ammendamatu allikas, tõdeti Rahvusvahelisel turismipäeval. 27. septembril jagati Tallinnas Solo Sokos Hotell Estoria restoranis Merineitsi põnevamate lugude loojatele tunnustusmärke sõnumiga “Key to Estonia – Best Story 2016“. Estoria hotellis on kujundatud Tallinna Linnamuuseumist pärit lugudega neli numbrituba: Netsitorni, Kiek in de Köki, Bastionikäikude ja kuulsa Minox’ kaamera teemal, viimast võib näha Raevangla Fotomuuseumis.

Täname kõiki kolleege Tallinna Linnamuuseumist, kes lugude kogumise ja esile toomisega on tegelenud!

Rahvuskultuuride nädal oli Tallinna Linnamuuseumis rahvarohke

Tallinna Rahvuskultuuride nädalal 19.-24. septembril toimus Tallinna linnamuuseumis mitmeid tasuta ekskursioone, loenguid ja töötube.

Kokku külastas kõiki Tallinna Linnamuuseumis ja filiaalides toimunud Rahvuskultuuride nädala üritusi 470 inimest. Lisaks oli veel arvukalt neid, kes said osa sel nädalal Neitsitorni kokkade valmistatud rahvusroogade menüüst.

Suur tänud kõigile, kes aitasid kaasa Rahvuskultuuride nädala edule!

Raidkivimuuseum on ESL aastapreemia konkursi nominent

Bastionikäikudesse kujundatud Raidkivimuuseum on Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia konkursi nominent ja jäädvustatakse ka 9. detsembril auhinnatseremooniaks valmivas raamatus „Ruumipilt 2016″.

Bastionikäikudes asuva Raidkivimuuseumi kujundusmeeskonda kuulusid Tallinna Linnamuuseumi poolt Raidkivimuuseumi kuraator Risto Paju, lisaks filmikunstnik Jaagup Roomet ning arhitektid Maarja Varkki ja Helle-Triin Hansumäe.

Linnamuuseumi direktor Kalmar Ulm tõdeb, et tööle eelnes pikk ja keeruline ettevalmistusperiood, mis algas juba 2011. aastal. Kuraator Risto Paju on nüüd lõpuks rõõmus, et koostöös Maarja, Jaagupi, Helle-Triinu ja „ajahambaga” on õnnestunud luua muuseumiruum, mis on külastajatele tõeliselt meeldinud.

Žürii koosseisus sisearhitekt Anja Dirks (Holland), filosoof Eik Hermann, arhitekt Kadri Klementi, sisearhitekt Mari Kurismaa ja sisearhitekt Raul Tiitus valis viies kategoorias välja kokku 27 nominenti. Kadri Klementi rõõmustas, et paljud preemiale kandideerivatest interjööridest on avalikud ehk kõigile huvilistele igapäevaselt avatud elamuslikud ruumid. Valiku tegi keerukaks heade kandidaatide rohkus ja kokkuvõttes sai otsustavaks autorite meisterlikkus ruumiterviku loomisel interjööri otstarvet ja sisu peenetundeliselt esile tõsta ja väärtustada.

Võitjad tehakse teatavaks arhitektuurivaldkonna aastapreemiate galal 9. detsembril 2016 teatris NO99, kui kuulutatakse välja ka Eesti Arhitektide Liidu, Maastikuarhitektide Liidu ja Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad. Sel puhul koostatakse nominentide virtuaalne ühisnäitus ja antakse välja raamat„Ruumipilt 2016″.

Sisearhitekti Maarja Varkki tõdes nominatsiooni puhul tagasi vaadates, et enim meeldib talle valminud muuseumi juures valguslahendus tervikuna: liikumisanduritega ruum on pidevas muutumises sõltuvalt külastaja liikumisest. Kõige huvitavam oli talle koostöö filmikunstnik Jaagup Roometiga: „Jaagupil oli algusest peale väga selge ja kaasahaarav nägemus, mis esitas suure väljakutse projekteerimisele. Kõige raskem oligi eesmärki teenivate lahenduste leidmine nii keerulises ja eriskummalises interjööris. Kui me tööd alustasime, siis ruumis põrand alles puudus, keset käike voolas vesi ja kahel pool olid mudavallid. Protsess kujunes küll oodatust pikemaks, kuid tulemus on selline nagu ette sai kujutatud. Edaspidiseks võtan sellest tööst kaasa kinnistuva tunde, et autorina on minu õigus ja kohustus olla teostaja, st ehitajaga jonnakas, et tulemus saaks selline, nagu oli visioon ja tellijale lubatud! Ja kindlasti veendumuse, et ka pöörased lahendused on täiesti teostatavad!”

Lähemalt saab võistlusest lugeda ESL kodulehelt: http://www.esl.ee/2016/09/05/selgunud-on-esli-aastapreemia-2016-nominendid/

Fotode autor on Paco Ulman.

Uus pilk Tallinnale 19. sajandi muutuste tuultes

20. augustist on Tallinna Linnamuuseumi keskaegses kaupmehemajas Vene 17 avatud kolmanda korruse uuendatud näitusesaal, mis esitleb muuseumi ainulaadset Tallinna linnavaadete kogu ja senist külastajate lemmikeksponaati, värskenduse läbinud Tallinna vanalinna maketti.

Uus osa püsiekspositsioonist käsitleb muutuvat linnaruumi ajavahemikus 1825-1914, mil seni valdavalt keskaegse ilmega Tallinnast kujunes tänapäevane moodne linn. Väljapaneku keskmes on väikese uuenduskuuri läbinud Tallinna makett, mis tutvustab linna sellisena, nagu see nägi välja 1825. aastal. Tervikpilti täiendab samast aastast pärinev linna ja lähiümbruse kaart.

Püsinäituse olulise uue osa moodustavad Tallinna 19. sajandi linnavaated, mis jäädvustavad tänaseks suuresti muutunud linnapilti. Tallinna Linnamuuseumi valduses olevasse suurimasse Tallinna 19. sajandi linnavaadete kogusse kuuluvat 17 ajaloolist tööd on varem olnud võimalik harva näha vaid näituste puhul. Nüüd loovad need koos maketi ja kaardiga tervikliku pildi sellest, kuidas Tallinn nägi välja enne raudteede ehitamist ja sellega kaasas käinud linnastumislainet ja milline oli 20. sajandi alguseks.

Tallinna Linnamuuseumi linnavaadete kogusse kuulub tuntud töid kuulsatelt meistritelt nagu Karl Ferdinand von Kügelgen, samuti fotograafiaeelsel ajastul moodi tulnud reisimuljete jäädvustusi kui ilmekaid kultuuriloolisi dokumente.

Vaade Tallinnale linnuperspektiivist kahe sajandi eest:

Tallinna 1825. aasta maketi valmistasid 2002. aastal Õismäe gümnaasiumi õpilased õpetaja Arnold Verte juhendamisel.

Oldekop. Turg Raekoja platsil.  1814, guašš, paber.

Linnamuuseum kutsub: osale muuseumi loomisel!

Kutsume linnakodanikke oma valduses olevatest haruldustest teada andma ja neid tutvustama uue, loodava käsitöölise muuseumi püsiekspositsioonis. Eelkõige on muuseum huvitatud 18. sajandist pärit käsitööesemetest.

Peatselt avatakse Raekoja plats 12, otse Raeapteegi akende all juba algselt käsitööliste majana tuntud hoones kohalikkukäsitöötraditsiooni kajastav muuseum. Senine Kultuuriväärtuste ameti maja, suurepäraselt säilinud ajaloolise interjööriga hoone muutub Tallinna Linnamuuseumi filiaalina üldsusele avatuks.

Ekspositsiooni kujundamist juhtiv Linnamuuseumi teadur-koguhoidja ja vanalinna seltsi liige Risto Paju tegi selle töö juures ettepaneku, et muuseumi kogu loomisel saaksid koostööd teha ka linnakodanikud ise. Nii võiks kasu olla mitmepoolne: oma vara eksponeerijad saaksid selle kohta lisateadmisi ja vajadusel ka asjatundliku restauraatori abi.

Kellel on kodus mõni 18. sajandist pärit ese, mida ta oleks nõus deponeerima Linnamuuseumile, võib võtta ühendust Risto Pajuga risto.paju@linnamuuseum.ee, kellele võiks saata ka pakutava eseme pildi.

Praeguseks on Linnamuuseum koos Jüri Kuuskemaa ja sisekujundaja Maile Grünbergiga alustanud ekspositsiooni kujundamist. 18. sajandi Tallinna elu kajastav käsitöölise muuseum on kavas avada juba tänavu, kusjuures keskaegsesse dornsesse kujundatavas magamisruumis eksponeeritakse ka Jüri Kuuskemaa enda kogusse kuuluvaid mööbliesemeid. Samasugust harukordset võimalust esitleda oma kogusse kuuluvaid esemeid otse vanalinna südames pakub Tallinna Linnamuuseum nüüd ka teistele linnakodanikele.

Koostööd kollektsionääridega kavandab Linnamuuseum edaspidi teha mitmes plaanis. Samasuunalise järje saab ka Vene 17 praegu avatud väike vitriininäitus tuntud kollektsionääri Jaanus Idla kogust.

Tallinna Mustpeade vennaskonnale kuulunud tool aastast 1753, Tallinna Linnamuuseumi mööblikogu.

Delfti fajanist taldrik 18. sajandist, Tallinna Linnamuuseumi keraamikakogu

Tallinna Linnamuuseumi uudiskiri „Laegas” jagab infot muuseumis toimuvast

Uudiskiri on hea infoallikas nii lapsevanemale, pedagoogile kui ka ajaloohuvilisele, pakkudes ülevaadet uuematest ja avatavatest näitustest ja ekspositsiooniuuendustest. Siin on tutvustatud 2016. aasta teema- ja elamuspäevi, haridusprogramme, ekskursioone, üritusi, antakse põgus ülevaade, mis Tallinna Linnamuuseumi alla koondunud tosinas muuseumis toimub.

Linnamuuseumi teadusdirektor Pia Ehasalu ja teadur-koguhoidja Ando Pajus tutvustavad „Laeka” lehekülgedel Tallinna rae privileegidelaeka maalinguid. Neist esiküljel olev linnamüüri kujutis on üks vanemaid ja ikoonilisemaid Tallinna vaateid.

Risto Paju, uue bastionikäikudes avatava raidkivimuuseumi kuraator tutvustab siinsete kiviraidurite peent tööd, mis hoidlatest väljatooduna moodustab omalaadse „Varemete linna”.

„Laekas” räägitakse lähemalt ka tänavustest näitustest: kevadel avatakse Vene 17 keskaegses kaupmehemajas relvanäitus „Ähvardav teras”, kuni suveni on fotomuuseumis võimalik näha Eesti esimesi naisfotograafe tutvustavat näitust „Varjust välja”, Kalamaja lastemuuseumi „Miiamilla” näitus „Paberist võlutud” räägib paberi lõputuist võimalustest.

Lae uudiskiri “Laegas” alla (59Mb ZIP)

Uus haridusprogramm “Keskaja mängud”

Keskajal elanud lapsed ratsutasid puuhobustega, viskasid
nöörist rõngaid, lõid pada, mängisid „hane“ või „6 ruudu“
lauamängu ning tegid muud põnevat. Tänapäeva lapsed saavad
neid mänge ise proovida. Ilusa ilma korral mängitakse õues,vihma korral sees.
  • SOBIB: lapsed alates 5 eluaastast
  • KESTAB: 1-1.5 tundi
  • HIND: 4 eurot lapse kohta
  • PROGRAMMI TELLIMINE: haridus@linnamuuseum.ee või 6155184

Keraamika avahoidla

Vene 17 peahoone keldris saab tutvuda uut tüüpi ekspositsioonipinna – avatud keraamikahoidlaga. Tegemist on muuseumi tööruumiga, kus on hoiustatud Linnamuuseumi keraamikakogusse kuuluvad ligi 2000 portselan- ja fajansseset Eestist, Euroopast, aga ka Hiinast ja Jaapanist. Lisaks on ajutise näitusena eksponeeritud koobaltmaalingutega ahjukahlid ja Madalmaadest pärit keraamilised seinaplaadid.

Keraamika avahoidla on avatud teisipäevast  pühapäevani 10.30-17.30

Sissepääs muuseumipiletiga

Pane tähele! Keraamika avahoidlat mahub korraga külastama 12 inimest, sissepääs järjekorra alusel.

Ilmunud on raamat Tallinna väiketöökodade kristallist

Valminud on uus raamat – “Tallinna väiketöökodade kristall 1935 – 1940″.

Väljaanne tutvustab tallinnas 1930. aastate II poolel tegutsenud vähetuntud kristallilihvimise töökodasid, kus kaunistati enamasti välismaalt sissetoodud kristallitoorikuid välismaiste mustrite eeskujul.

Albumiosa annab ülevaate viie kristallilihvimise väiketöökoja tänaseks harulduseks muutunud toodangust kaubamärkidega “Geve Kristall”, “Ippe Kristall”, Briljant”, “Aare”, “Tinakristall A. Amos”

Eesti ja inglise keeles. Autor Urve Mankin, kujundaja Anne Järvpõld, fotograaf Jaan Künnap.

LINNAMUUSEUM.EE - KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD. ILMA LOATA KOPEERIMINE KEELATUD.