Mis toimub
Ootame igas vanuses Fotomuuseumi sõpru iga kuu viimasel laupäeval muuseumisse, et üheskoos loovalt aega veeta.
Aasta viimasel laupäeval, 28. detsembril, toimub kella 13.00-st kuni 14.30-ni fotoraamide meisterdamise töötuba, kus iga osaleja saab luua raami ... Kehafoto teema-aasta jätkuks võtavad Fotomuuseumi trepigaleriis alates 5. detsembrist 2024 koha sisse ajaloolised kasukate ja karvkraede fotoportreed.
Siinses karmis kliimas on kohev karv olnud tervise ja hea elu sümbol ja tagatis ühekorraga. Enam kui 100 ... 2024 teema-aasta näitusel “Sugu ja lugu” on teoseid alates fotograafia algusest Eestis kuni digiajastu tulekuni 2000. aastatel.
Fotomuuseumis on avatud Eesti fotograafide koondportreed kujutav näitus ja uus loometuba.
Näitusel “Fotograaf“ on eksponeeritud Eesti fotograafi koondportree – fotograaf koos kaameraga alates 19. sajandi keskpaigast kuni tänapäevani.
Vaataja saab aimu, milline nägi välja fotograaf, missugune ... Fotomuuseumi uue teema-aasta grupinäituse avatud kutsungile laekus 61 kaastööd, millest valiti keha kujutamisele foto- ja videokunstis keskenduvale väljapanekule 23 kunstniku projektid. Kui 2024. aasta mais algav keha representatsioonivõimalusi tutvustav teema-aasta põhinäitus Fotomuuseumi Raevangla hoones ... Virtuaalnäituse “Eesti: enne ja nüüd” on koostanud 2022. aasta sügissemestril Tallinna Ülikooli ELU projektis osalenud 14 eri eriala üliõpilast. Projekti eesmärk oli kasutada Carl Sarapi (1893-1942) ja Peeter Toominga (1939-1997) fotoloomingut Eesti kultuuripärandi uurimisel ... Fotomuuseumi mahukas album tutvustab Eesti 1930. aastate tippfotograaf Carl Sarapi fotopärandit.
Fotomuuseumi album ühest läinud sajandi suurema haardega piltnikust heidab uut valgust Carl Sarapi fotopärandile kui Eesti kultuurimälu olulisele kandjale. Okupatsiooni-eelse Eesti esindusfotograafi Carl Sarapi ... Tuhala külapiltnik Artur Puurand (1901-1976) jäädvustas Harjumaal praeguse Kohila ja Kose valla aladel elu ja inimesi fotodele järjepanu aastatel 1922-1948. Puuranna fotopärand on Eestis üks väheseid niivõrd pika perioodi jooksul valminud ja terviklikult säilinud ... Valminud on mahukas raamat dokumentaalfotograafia meistri Peeter Langovitsi elutööst
1. detsembril 2021 esitleti Fotomuuseumis Eesti pressifoto ja dokumentaalfotograafia grand old man Peeter Langovitsi teost “Peeter Langovits. ½ sajandit” autori enda osavõtul. Raamatu koostas Tanel Verk.
Kaante ... FOTOGRAAFID PEAVAD PILDILISI ISOLATSIOONIDIALOOGE
Üle 120 Eesti fotograafi osaleb Fotomuuseumi suurprojektis “Isolatsioonidialoogid”.
VAATA VIRTUAALNÄITUST SIIT
Et pakkuda karantiiniperioodil loomingulist väljundit ning jäädvustada hetke kummalise olukorra tunnetust, kutsus Fotomuuseum fotograafe ja -kunstnikke pidama omavahel fotograafilist dialoogi. Eriolukorra lõpuni ... Fotograafia ajajoonele on kantud tähtsamad fotoajaloolised verstapostid. Head uurimist!
Ajajoont haldab Fotomuuseumi koguhoidja Merilis Roosalu.
Verstaposte lisandub jooksvalt. Ettepanekud täiendusteks teretulnud.
Võta ühendust:
Kodune muuseumituur näitusel “STODOM. Tähekombinatsioon, mis muutis Eesti fotograafiat”
Räägib näituse kuraator Tanel Verk, filmis Annika Haas, monteerisid Age Peterson ja Annika Haas.
Fotomuuseumi keskaegsete seinte vahele on kogutud mitmekesine fotopärand, mis koguhoidjate, kuraatorite ja pedagoogide koostöös jõuab nüüd ja edaspidi mitmekesise digitaalse materjalina meie publikuni. Pakume alternatiivset võimalust kodu- ja kaugõppeks erinevatele vanuserühmadele, aga ka vaba ... Tallinna Linnamuuseumi raamat Varamu sarjas: “Pildile püütud. Sündmusfotod 1856–1990 Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseumi kogust”.
Raamatu koostaja Merilis Roosalu tutvustab Tallinna Linnamuuseumi pildikogude kasutamisvõimalusi Eesti muuseumide veebivärava (muis.ee) vahendusel.
Omaaegse Revali, seejärel Tallinna – noore Eesti Vabariigi, ... Fotomuuseumi välja antud kogumik on esmakordne kokkuvõttev ja illustreeritud käsitlus Eestis 1964. aastal loodud fotokunstirühmitusest, sisaldades ajaloolist ja kunstiteaduslikku ülevaadet ning Fotogrupi STODOM autorite: Kalju Suure, Peeter Toominga, Tatjana Dobrovolskaja, Andrei Dobrovolski, Rein Marani, ... Heinrich Tiidermanni etnograafiliste portreede klaasnegatiivid Vikipeedias Fotomuuseum avas Vikipeedias virtuaalnäituse Eesti fotoajaloo suurkuju Heinrich Tiidermanni (1863-1904) aegumatust etnofotopärandist.
Näitus valmis Fotomuuseumi portreefoto teema-aasta raames ning sobib tähistama ka Digikultuuri aastat. Vikipeedia-näitusel on väljas Fotomuuseumi Heinrich Tiidermanni klaasnegatiivide kollektsiooni etnograafilised portreed ja ... Eestimaa kultuuripärandi ja fotoajaloo huvilistele on Tallinna Linnamuuseumi ja kirjastuse Tänapäev koostöös ilmunud uus kinkeraamat 170 etnograafilise fotoga. Seitse enne 1940. aastat tegutsenud nimekat autorit on jäädvustanud meid, Eesti inimesi.
Ühiste kaante vahel on Teise ... Romantilisel raekoja-tagusel tänaval, mis jõudnud meieni otse Tallinna algusaegast, leiad Fotomuuseumi sajanditevanuse portaali. Tule vaata, kuidas kunagine raevangla räägib nii Eesti fotograafia kui arhitektuuri ajaloost!
Tallinna Ülikooli valikõppeaine ELU (Erialasid Lõimiv Uuendus) raames valmis Fotomuuseumi kogude põhjal koostatud arhitektuuriteemaline näitus, mis heidab pilgu Tallinna minevikku ja olevikku ning tutvustab linnasüdame kujunemise ajalugu.
Liikudes igapäevaselt linnapildis, ei märka me tihti hooneid ...28. detsember
LOOV LAUPÄEV FOTOMUUSEUMIS
Fotoraami meisterdamise töötuba5. detsembrist
Näitus “KASUKAD” Salatrepi galeriisFotonäitus “SUGU JA LUGU”
FotomuuseumisNäitus “FOTOGRAAF”
Eesti fotograafide koondportree
FotomuuseumisKeha teema-aasta grupinäituse avatud kutsungi tulemused
Virtuaalnäitus “Eesti: enne ja nüüd”
Väärikas album 1930. aastate tippfotograafi pärandist
“EESTI PILDIS. Fotograaf Carl Sarap”Tuhala piltniku Artur Puuranna mahukas fotokogu veebis
Fotoraamat Peeter Langovitsi elutööst
Fotomuuseumi virtuaalnäitus “Isolatsioonidialoogid”
Tule tutvu linnulennult fotograafia ajalooga!
Virtuaaltuur näitusel “STODOM. Tähekombinatsioon, mis muutis Eesti fotograafiat”
Fotomuuseumi kodused ülesanded õppurile ja meelelahutajale
Fotoalbum Tallinnast 1856–1990 tutvustab Tallinna Linnamuuseumi pildikogu ja selle kasutusvõimalusi
Fotoajaloo kogumik “STODOM. Tähekombinatsioon, mis muutis Eesti fotograafiat“
“Eesti rahwa näolaad”:
Raamat kultuuripärandi, rahvarõiva- ja fotoajaloo huvilistele
Vaata, kuidas Fotomuuseum romantilisel Raekoja tänaval näeb välja linnulennult!
Virtuaalnäitus “Ajarännak Tallinna Südalinnas” Tallinna Ülikooli hüpiknäitusest