Pimik
- Pimikusse saab aega broneerida Fotomuuseumi kassas või e-kirja vahendusel. Tasuda saab Fotomuuseumi kassas või arvega. Broneerimine jõustub pärast makse laekumist.
- Pimik on avatud K-P 15.00-23.00
- Pimikut saad iseseisvalt kasutada juhul, kui omad eelnevat kogemust või oled läbinud Fotomuuseumis VASTAVA KURSUSE. Kursused toimuvad vastavalt vajadusele (võta ühendust )
- Igapäevaselt pimikut kasutades registreeri ennast alati jagatud kalendrisse (nimi, e-posti aadress, kontakttelefon). Kalendrit jagame Sinuga kuupääset soetades.
HINNAKIRI
- Fotomuuseumi pimikuklubi kuutasu – 45 eurot
- Ühekordne pimikukasutust – 10 eurot
- 1 tund individuaalset pimikukasutust koos juhendamisega (ettebroneerimisega) – 20 eurot
Broneering sisaldab pimikuruumide, inventari ja standardkeemia kasutust, lisaks Fotomuuseumi külastust lahtiolekuaegadel (va eriüritused, publikuprogrammid).
NB! Fotopaber ja keemia eritehnikate jaoks hinna sisse ei kuulu.
OLEMASOLEVAD SEADMED
Filmi ilmutamiseks:
- Ilmutustankid
- Termomeetrid, lehtrid, nõud
- Standartkeemia filmi ilmutamiseks
Pildi suurendamiseks
- Durst Laborator 138 (negatiividele 6x9cm – 13x18cm)
- Durst 601 (negatiividele 35mm-6x6cm)
- Kaiser VP3505 (negatiividele 35mm)
- Vannid suurusega kuni 10x15cm-50x60cm
- Valguslaud, luubid, kadreerimisraamid jne
- Standartkeemia pildi ilmutamiseks
Eritehnikate jaoks:
- UV-lambid (maksimaalne suurus 60x60cm)
- kontaktkopeerimise raamid
- keemia (valikuliselt)
Kaitsevahendid:
kindad, põlled, prillid, respiraatorid
- Ole vastutustundlik! Väldi keemia sattumist nahale ja silma.
- Fotokeemiaga töötades on kaitsevahendite kasutamine kohustuslik! – tavapärase filmi ja piltide ilmutuse puhul kasuta kindaid. Keemia valmistamisel kasuta kindaid, kaitseprille, maski.
- Alati lisa pulber vedelikule mitte vastupidi.
- Nahale sattudes loputa kemikaal koheselt veega. Silma sattudes pese silmi silmaloputusvedelikuga. Tõsisema õnnetuse korral helista 112.
- Iga kemikaali jaoks kasuta ainult selle jaoks ettenähtud tarvikuid (vannid, tangid, anumad jne). Jälgi märgiseid ja silte. Kemikaalid ei tohi omavahel seguneda, sest see vähendab nende toimet.
- Ära söö ega joo pimikus – keemia on mürgine ja nähtamatu ning võib kergesti sattuda organismi. Lubatud on süüa ja juua ainult kuival alal. Toiduaineid pimikusse jätta ei tohi.
- Hoia kuiv ja märg ala eraldi. Keemiat tohib hoiustada ja sellega toimetada ainult filmiilmutusalal ja pimikus kraanikausside juures.
- Pimikus töötades kanna sobivaid riideid ja jalanõusid – fotokeemia võib riietele jätta püsivaid plekke.
- Kõik kemikaalid ja lahused peavad olema sildistatud. Sildistamata lahused utiliseeritakse automaatset. Pärast kemikaali kasutamist kalla see vastavasse pudelisse tagasi.
- Hoiustades oma lahuseid ja keemiat Fotomuuseumi pimikus, hoia neid ettenähtud asukohas. Mürgiste aurude eraldumise ja kemikaalide lekkimise vältimiseks jälgi, et kõik anumad oleksid hästi suletud!
- Hoia pinnad puhtana. Kemikaalid ja vesi võivad rikkuda sinu loomingut ja jätta kahjustavaid plekke pindadele ja tehnikale. Keemiaga saastunud ruum on tervist kahjustav.
- Kasutatud keemia kalla selleks ettenähtud anumasse. Tühjad kemikaalipudelid ja fotopaber viska ohtlike jäätmete konteinerisse. Ära kalla keemiat kraanikausist alla!
Tehnika käsitlemine
- Veendu, et kasutatav tehnika on terve, kuiv ja puhas. Juhul kui läheb suurem kogus vett maha siis kuivata ja puhasta see koheselt.
- Objektiive ja seadmete detaile vahetades veendu, et ei jäta tehnikale sõrmejälgi ega kriimustusi. Lõpetades töö pane kõik tarvikud oma kohale ja taasta seadmete algne asetus.
- Ära jäta suurendi lampi liiga kauaks sisse, sest pirn võib üle kuumeneda.
- Kui tehnika on korrast ära, informeeri sellest õppedisainerit, tel. 58857113, e-mail
- Nuga, kääre ja lõikurit kasutades ole ettevaatlik. Vigastuse korral kasuta esmaabitarbeid või helista 112.
Töö lõpetamine
- Pärast töö lõpetamist lülita kõik seadmed lülitist välja (suurendi, lambid, kuivatusmasin, ruumi valgustus). Tavaolukorras pole vaja vooluvõrgust seadmeid välja tõmmata.
- Fotod ja negatiivid saab jätta kuivama kuivatuskappi. Nädala jooksul tuleb riiulid vabastada teistele klubiliikmetele.
- Peale pimiku kasutust korista enda järel, loputa nõud ja tarvikud ning paiguta asjad tagasi ettenähtud kohtadesse.
- Sorteeri prügi vastavalt sorteerimisjuhendile. Kõik prügikastid on siltidega märgistatud.
- Kuna ruumide kasutus on piiratud, ära jäta isiklikke asju vedelema. Hoiustamiseks kasuta ettenähtud hoiukarpi.